Öğretmen Ayşe Çelik'e terör örgütü soruşturması

Öğretmen Ayşe Çelik'e terör örgütü soruşturması
Öğretmen Ayşe Çelik'e terör örgütü soruşturması
Beyaz Show'a telefonla bağlanarak bölgede yaşananlara ilişkin açıklamalarda bulunan öğretmen Ayşe Çelik hakkında soruşturma açıldı.

RADİKAL - Kanal D'de yayınlanan Beyaz Show programına telefonla bağlanarak, Doğu ve Güneydoğu'da yaşananlara ilişkin açıklamalarda bulunan öğretmen Ayşe Çelik hakkında 'terör örgütü propagandası yapmak' suçlamasıyla soruşturma açıldı. 

Anadolu Ajansı'nın (AA) haberine göre Diyarbakır Cumhuriyet Başsavcılığı, Ayşe Çelik'in 8 Ocak'ta katıldığı televizyon programdaki konuşmaları üzerine harekete geçti. Başsavcılık, öğretmen olduğunu belirten şüpheli hakkında "terör örgütü propagandası yapmak" suçundan soruşturma başlatılmasına karar verdi. 

AA konuya ilişkin haberinde "Soruşturma kapsamında, Ayşe Çelik'in Milli Eğitim Bakanlığı'na bağlı herhangi bir okulda görev yapmadığı, 2010 yılında Fetullahçı Terör Örgütü/Paralel Devlet Yapılanmasına yakınlığıyla bilinen Güldeste Eğitim Kurumlarında, 2013'te ise Silvan Halk Eğitimi Merkezinde ücretli resim öğretmeni olarak çalıştığı belirlendi"  ifadesine de yer verdi.

 


  http://www.radikal.com.tr/149773414977341

  YORUMLAR
  (1 Yorum Yapıldı)
  Tüm Yorumları Gör

  Çocuklar ölmesin demek terör propagandası?! - user854010

  Beyaz Show a katılan Ayşe öğretmen 'çocuklar ölmesin' dediği için suç işledi. Beyaz ilk başta destek verdi ama Kanal D hemen devreye girdi ve biz devletten yanayız Beyaz nasıl böyle bir hata da bulunursun dediler ve hemen çark edildi. Açıklamayı izledim ve sadece beyaz a acıdım. Çok yazık! Bu ülke de ne kadar çok çocukların ölmesini savaşın bitmesini istemeyen duyarsız insanlar olduğunu bir kez daha gördük. Ve hemen öğretmen için de paralel yapı yaftası yapıştırıldı. Kimse duygularını tercüme edemeyecek mi? Açıkça söyleyemeyecek mi? Bu nasıl bir vicdandır?!!! Yeter artık. Bu kadar korkak olmayın! Beyaz show ve kanal d bizim için bitmiştir artık...