@ismailsaymaz

Öğretmen Bahadır Grammeşin, yerde yatarken bıçaklanmış

Öğretmen Bahadır Grammeşin, yerde yatarken bıçaklanmış
Öğretmen Bahadır Grammeşin, yerde yatarken bıçaklanmış
Kadıköy'de önceki gece bir grup içindeki kadınları taciz eden, gruptakilerin karşı çıkması üzerine demir sopalar ve bıçaklarla saldırıp öğretmen Bahadır Grammeşin'i öldüren ve 4 kişiyi yaralayan kişilerin MOBESE görüntüleri ortaya çıktı. Grubun bir bardan çıkarak saldırıyı gerçekleştirdikleri görüldü.
Haber: İSMAİL SAYMAZ - ismail.saymaz@radikal.com.tr / Arşivi

RADİKAL – Öğretmen Bahadır Grammeşin’in önceki gün Kadıköy’de bıçaklanarak öldürülmesine dair soruşturmada 9 şüpheli gözaltına alındı. Avukatların eriştiği MOBESE görüntülerinde bardan çıkan grubun, ellerindeki demir sopalar, döner bıçağı ve ‘sallama’ tabir edilen bıçaklarla Grammeşin ve arkadaşlarına saldırdığı görülüyor. Olayda Grammeşin’in yanı sıra ikisi bıçakla olmak üzere dört kişi daha yaralandı.

Avukat Sema Özdemir’in verdiği bilgiye göre; 31 yaşındaki Bahadır Grammeşin, askere gidecek arkadaşlarının uğurlamak için önceki gün Kadıköy’e geldi. Bir özel okulda zihinsel engelliler öğretmenliği yapan Grammeşin’in de aralarında bulunduğu 15 kişilik toplulukta yer alan bir grup kadın, bir başka grup tarafından sözlü tacize uğradı. Bunun üzerine iki grup arasında kavga çıktı. Bu ilk kavganın son bulmasının ardından Grammeşin ve arkadaşları Kadıköy Çarşısı’ndaki Surp Takavor Kilisesi önünde beklerken, Özdemir’in aktardığı MOBESE görüntülerine göre, ellerinde döner bıçağı, sallama ve demir çubuklar olduğu halde bardan çıkan diğer grup tarafından saldırıya uğradı. Özdemir’in aktardığına göre, bir sallama darbesiyle ilkin başından yaralanan Grammeşin, yere düştükten sonra da bıçaklandı. Grammeşin’in yanı sıra arkadaşlarından 19 yaşındaki Çağrı Konca ve 22 yaşındaki Halil Bağrıyanık da bıçak darbeleriyle ağır yaralandı. Ayrıca iki arkadaşları da darp edildi.

Olayla ilgili olarak hâlihazırda 9 kişinin gözaltında olduğunu kaydeden Özdemir ilk başta tanık olarak ifadesi alınan bir dövmecinin de teşhis üzerine yakalandığını belirtti. Soruşturmanın halen devam ettiğini anlatan Özdemir, gözaltı süresinin uzatıldığını vurguladı.

Avukat Özdemir, “Bahadır arkadaşımızın ölümü, aynı gazeteci Nuh Köklü’nün öldürülmesinde olduğu gibi bir nefret cinayetidir. Darbelerle yere düşürüldükten sonra öldürme kastıyla bıçaklanmıştır. Bu da bize göre AKP ve Recep Tayyip Erdoğan ’ın toplumu kutuplaştıran ve esnafı polisliğe soyunduran söylem ve davranışlarının sonucudur” dedi.

Grammeşin’in cenazesi bugün Edirne’de toprağa veriliyor.

Kadıköy'deki öğretmen cinayeti gözyaşlarıyla protesto edildi
 


  http://www.radikal.com.tr/135367113536711

  YORUMLAR
  (1 Yorum Yapıldı)
  Tüm Yorumları Gör

  Kına yaksınlar - user403270

  Toplumumuzu kutuplaştırıp birbirine düşman eden zihniyet giderek zirve yapıyor. Sn.Avukatında söylediği gibi bizzat iktidar mensuplarından cesaret alan yobazlar özellikle kızlı erkekli gruplara ve kendi yaşam tarzların uymayanlara vahşice saldırıp düşmanca cinayet işleyebiliyor. Ülkede hırsızlık,yolsuzluk ve rüşvet alanların ellerini kollarını sallayarak siyasete devam etmesi ve kendilerine suç üstü yapanları mahkum ettirmeleri bu yobazlara artı bir cesaret daha veriyor. Allah güzel vatanımızı bu pisliklerden temizleme imkanını umarın 7 Haziranda kullandırır.