Öğretmen, öğretmeni kurşuna dizdi

İlköğretim okulunda görevli iki öğretmenin kavgası kanlı bitti. Kocaeli'nin Gebze ilçesine bağlı Darıca beldesindeki Süreyya Yalçın İlköğretim Okulu'nda, sınıf öğretmeni 56 yaşındaki Necati Kumaş, teneffüste koridorda tartıştığı meslektaşı...

KOCAELİ - İlköğretim okulunda görevli iki öğretmenin kavgası kanlı bitti. Kocaeli'nin Gebze ilçesine bağlı Darıca beldesindeki Süreyya Yalçın İlköğretim Okulu'nda, sınıf öğretmeni 56 yaşındaki Necati Kumaş, teneffüste koridorda tartıştığı meslektaşı 36 yaşındaki Hüseyin Cebe'ye öğrencilerin gözü önünde, üzerinde taşıdığı tabancayla kurşun yağdırdı. Vücuduna altı kurşun isabet eden Cebe yaşamını yitirirken, Kumaş kaçtı. Silah sesleri üzerine öğrenciler büyük panik yaşarken olayı duyan veliler de okula akın etti.
Olay, dün saat 14.00 sıralarında meydana geldi. Teneffüs zilinin çalması üzerine sınıflarından koridora çıkan sınıf öğretmenleri Necati Kumaş ile Hüseyin Cebe arasında belirlenemeyen bir nedenle tartışma çıktı. İki öğretmen bir süre tartıştıktan sonra birbirlerine küfür ederek bağırmaya başladı.
Necati Kumaş kaçtı
Bu sırada Necati Kumaş üzerinde taşıdığı tabancayı çıkararak meslektaşı Hüseyin Cebe'ye doğrulttu. Öğrencilerin korku dolu bakışları arasında, silahının tetiğine art arda basan Kumaş, Cebe'ye altı kurşun sıktı. Öğrenciler panik halinde okul bahçesine ve sınıflara kaçışırken, Cebe kanlar içinde yere yığıldı.
Kumaş, okulda çıkan panikten yararlanarak kayıplara karıştı. Cebe silah sesini ve öğrencilerin çığlıklarını duyarak koridora gelen diğer öğretmenlerin yardımıyla Gebze Fatih Devlet Hastanesi'ne kaldırılmak istendi. Ancak hastane yolunda yaşamını yitirdi.
Üç müfettiş inceleyecek
Çatışmanın ardından olay yerine gelen Gebze Emniyet Müdürlüğü
Olay Yeri İnceleme Ekibi, koridorda altı boş kovan buldu. İlçe Milli Eğitim Müdürü Aydın Ceylan ile İlçe Emniyet Müdürü Ali Şahinli de olayı duyar duymaz okula gelirken, Kocaeli İl Milli Eğitim Müdürlüğü'nce olayı soruşturmak amacıyla üç müfettişin görevlendirildiği belirtildi. Bu arada bazı öğrenciler, tartışmaya bir başka öğretmenin daha dahil olduğunu, ancak kavganın neden çıktığını bilmediklerini söylediler.