Öğretmen Serkan Öz toprağa verildi

Öğretmen Serkan Öz toprağa verildi
Öğretmen Serkan Öz toprağa verildi
Yalova Valisi Selim Cebiroğlu'nun, kılık-kıyafeti nedeniyle öğrencilerinin gözleri önünde azarlayıp sınıftan kovduğu, daha sonrada kendisi için düzenlenen mitingde geçirdiği kalp krizi sonucu yaşamını yitiren Öğretmen Halil Serkan Öz Yalova'da toprağa verildi.

RADİKAL-Yalova Valisi Selim Cebiroğlu'nun, kılık-kıyafeti nedeniyle öğrencilerinin gözleri önünde azarlayıp sınıftan kovduğu, daha sonrada sendikalar tarafından kendisine destek verilmesi için düzenlenen mitingde geçirdiği kalp krizi sonucu yaşamını yitiren Termal Fen Lisesi Matematik Öğretmeni Halil Serkan Öz Yalova'da toprağa verildi.


Öğretmen Halil Serkan Öz için ikindi üzeri Yalova Merkez Camii'nde cenaze namazı kılındı ve tören düzenlendi. CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'nun çelenk gönderdiği cenaze törenine, öğretmenin annesi Güler Öz, babası Kemal Öz, kız kardeşi Ebru Öz ile CHP Yalova Milletvekili Muharrem İnce, Eğitim- Sen Genel Başkanı Kamuran Karaca, sendika üyeleri, meslektaşları, öğrencileri ile çok sayıda vatandaş katıldı. Çocuklarının tabutu başında taziyeleri kabul eden Güler ve Kemal Öz çifti, ayakta durmakta güçlük çekti.
Halil Serkan Öz'ün cenazesi, kılınan namazın ardından yaklaşık 3 bin kişinin oluşturduğu kortej eşliğinde, omuzlarda taşındı. Cenaze, Yalova Valiliği önünden geçerken alkışlı protesto bulunuldu ve 'Vali istifa' sloganı atıldı. Yaklaşık 500 metre omuzlarda taşındıktan sonra cenaze aracına konulan Halil Serkan Öz, Şehir Mezarlığı'nda toprağa verildi.

YALOVA/DHA