Öğretmen sınıfta küfretti öğrenci okuldan atıldı!

Atatürk Endüstri Meslek Lisesi öğrencisi 16 yaşındaki O.G., öğrencilere hakaret edip dövdüğü iddiasıyla İngilizce öğretmeni 34 yaşındaki Ö.C.'yi cep telefonu kamerasıyla görüntüleyince okuldan atıldı.
Haber: EROL AKKIR / Arşivi

ANTALYA - Atatürk Endüstri Meslek Lisesi öğrencisi 16 yaşındaki O.G., öğrencilere hakaret edip dövdüğü iddiasıyla İngilizce öğretmeni 34 yaşındaki Ö.C.'yi cep telefonu kamerasıyla görüntüleyince okuldan atıldı.
İngilizce öğretmeni Ö.C.'nin kendilerine sık sık hakaret ettiğini ve kimi zaman da dövdüğünü öne süren liseli O.G, bu sahneleri görüntülemek için okula kameralı cep telefonu getirdi. 12 yıllık öğretmenin küfürlü sözleri ve bir öğrenciyi dövdüğü anları, sıranın altından kameraya kaydeden O.G., bu görüntüleri bir ay önce kendi adına açtığı internet sitesinde yayımladı.
'Çık geri zekâlı'
Öğretmenin, 'Ben sizin için büyük şansım', 'Bilmem ne çocuklarısınız ha', 'Çık geri zekalı hayvan', 'Hayvan, insan görünümlü hayvan', 'Aç sen başka yerine gül', 'Ulan Allah'ın salakları kapa kıçını dinle', 'Dangalaklar sürüsü' gibi sözleri ve bir öğrenciyi dövdüğü sahne internette yayımlanınca okul yönetiminin de haberi oldu. Öğrenci, disiplin kurulu tarafından okulda görüntü çekmek ve yayımlamak suçlarını işlediği gerekçesiyle 20 gün önce okuldan atıldı. Okuldan atılan öğrencinin annesi Nurten G., karara tepki gösterirken, "Öğretmenin çocukları ders boyunca küfürlü konuşarak aşağılaması, tokatlaması, dövmesi suç sayılmıyor. Fakat çocukların öğretmenin yaptıklarını deşifre etmek amacıyla kameraya çekmesi suç olarak görülüyor" diye konuştu.
Müdür: Hocayı kınadık
Okul müdürü Hürdoğan Arslan, "İdari tasarrufum dahilinde soruşturma yaptım. Öğrencilerin ve öğretmenin savunmalarını aldım. Öğrenciyi okuldan uzaklaştırdık. Öğretmene de kınama cezası verdim. Ayrıca çirkin sözleri nedeniyle uyardım. Öğretmen, yaramazlık yapan öğrenciyi disipline vermeli. Hiçbir şekilde şiddet ve küfür uygulamamalı. Konuyu Milli Eğitim Müdürlüğü'ne de bildirdim" dedi. Milli Eğitim Müdürlüğü de öğretmen hakkında inceleme başlattı.