Öğretmene 'bilgisayarı'na göre maaş

Milli Eğitim Bakanlığı, öğretmenleri bilgisayar bilgisine göre derecelendirecek ve maaşını düzenleyecek bir sistem için hazırlık yapıyor.

ANKARA - Milli Eğitim Bakanlığı, öğretmenleri bilgisayar bilgisine göre derecelendirecek ve maaşını düzenleyecek bir sistem için hazırlık yapıyor. Yeni düzenlemeyle üst düzeyde bilgisayar kullanabilen öğretmenler terfi ettirilecek ve meslektaşlarından daha fazla maaş alacak.
Milli Eğitim Bakanlığı Müsteşar Yardımcısı Salih Çelik, Bthaber Dergisi'nde her öğretmenin bir PC'ye ya da laptopa sahip olmasına dönük bir proje üzerinde çalıştıklarını söyledi. Buna göre uygun fiyat ve taksitlerle 650 bin öğretmene bilgisayar temin edilmesi düşünülüyor.
Stajyerden başöğretmene...
Çelik, öğretmen terfi sistemine ilişkin çalışmalar yaptıklarını da belirtti. Buna göre, öğretmenler bilgi ve becerilerine göre, 'stajyer öğretmen', 'öğretmen', 'uzman öğretmen' ve 'başöğretmen' olarak derecelendirilecek. Terfi için en önemli kriterse üst düzeyde bilgisayar bilgisi olacak. Müsteşar Yardımcısı Çelik, öğretmen maaşlarının da derecelere göre belirleneceğini, başta üst düzeyde bilgisayar kullanabilenler olmak üzere, bilgi ve becerisi iyi olanların meslektaşlarına göre daha iyi maaş alacaklarını belirtti.