Öğretmene gaspçı dehşeti

Öğretmene gaspçı dehşeti
Öğretmene gaspçı dehşeti
Otomobil bagajına konuldu, altın ve parası gasp edilip kredi kartlarından para çekildi


Mustafa İNSAN

MERSİN - Mersin’de bıçaklı gaspçı, alışverişten dönen 38 yaşındaki öğretmen Nagihan Dönmez’i otomobilinin bagajına koyup, 3 saat banka banka gezerek şifresini öğrendiği kredi kartlarındaki paraları çektikten sonra altınlarını da gasp edip, bagajda bırakıp kaçtı. Çığlık atarak sesini duyuran Dönmez, çevredekiler tarafından kurtarıldı.
Olay, dün akşam merkez Mezitli İlçesi’nde meydana geldi. İddiaya göre, Viranşehir Mahallesi’ndeki görev yaptığı Viranşehir Zihinsel Engelliler Rehabilitasyon Okulu’ndan çıkan Nagihan Dönmez, bir mağazaya giderek alışveriş yaptı. Ardından elindeki paketlerle birlikte mağazanın önünde bulunan 33 AHU 07 plakalı otomobiline gelen Dönmez, elindekileri aracına yerleştirdiği sırada bıçaklı bir kişinin saldırısına uğradı.
Kimliği saptanamayan saldırgan, boğazına bıçak dayadığı öğretmeni, otomobile bindirerek Kuyluk Beldesi’nde ıssız bir bölgeye götürüldü. 30 yaşlarındaki saldırgan önce öğretmenin boynundaki 3 altın kolye, bileklik ve diğer altınları aldı, ardından çantasında bulunan nakit paralarla birlikte kredi kartlarını gasp etti. Dönmez’den bıçak tehdidiyle kredi kartlarının şifrelerini öğrenen gaspçı, daha sonra öğretmeni otomobilin bagajına kilitleyerek banka banka dolaştı.
3 saat boyunca gittiği her ATM’den şifrelerini öğrendiği kredi kartlarıyla para çeken gaspçı, daha sonra otomobili, bagaja kilitlediği öğretmenle birlikte Çiftlikköy Mahallesi Üniversite Caddesi’nde terk ederek kaçtı. Çığlık atan Dönmez’in sesini yoldan geçen bir vatandaş duyunca çevresindekilerden yardım istedi. Vatandaşlar, otomobilin üzerindeki anahtarla bagajı açıp, sıcaktan ve havasızlıktan boğulmak üzere olan Dönmez’i kurtardı. Nefes nefese bagajdan çıkan Dönmez, olay yerine gelen polise, başından geçenleri anlattı.
Bankadan ne kadar para çektiği henüz belirlenemeyen saldırganın yakalanması için soruşturma başlatıldı. (dha)