Öğretmene iyi haber

Eğitim-Sen Genel Başkanı Alaaddin Dinçer, 1991'den sonra göreve başlayan 420 bin öğretmenin 15 Ocak 2005'te maaşlarını bir derece yükselmiş olarak alacağını söyledi.

ANKARA - Eğitim-Sen Genel Başkanı Alaaddin Dinçer, 1991'den sonra göreve başlayan 420 bin öğretmenin 15 Ocak 2005'te maaşlarını bir derece yükselmiş olarak alacağını söyledi.
Milli Eğitim Bakanı Hüseyin Çelik, Dinçer'i dün makamında kabul etti. Görüşmenin ardından gazetecilere açıklama yapan Dinçer, toplu görüşmeler döneminde 1991'den sonra göreve başlayan memurlara bir derece verilmesinin gündeme geldiğini belirterek şöyle konuştu: "Bu konuyla ilgili yasa çıkıyor. Yaklaşık 420 bin öğretmen bundan yararlanacak. 1991'den sonra göreve başlayan öğretmen arkadaşımız, ocak ayının 15'inde maaşlarını bir derece yükselmiş olarak alacak."
Emekli ikramiyelerinin taksitlendirilerek ödeneceği yönündeki haberlerden duydukları tedirginliği Çelik'e ilettiklerini de belirten Dinçer, "Bakanlık böyle bir şeyin olmadığına dair genelge yayımlayacak" dedi.