Öğretmenevine imam baskını

Öğretmenevine imam baskını
Öğretmenevine imam baskını
Iğdır'da Caferilere ait bir caminin imamı evli ve 3 çocuk babası 45 yaşındaki K.Ş., 'muta nikahlı' olduğu ileri sürülen 1 çocuk annesi 42 yaşındaki J.A. ile Erzurum'da kaldıkları Öğretmenevi'nde gözaltına alındı.

 

 

IĞDIR -  İmam K.Ş., resmi nikahlı eşinin yanı sıra 'muta nikahı' kıydığı ileri sürülen J.A. rahatsızlanınca onu tedavi ettirmek için dün Erzurum'a getirdi. Konaklamak için Erzurum Öğretmenevi'ne giden imam K.Ş. ve J.A. odalarına yerleşti. Öğretmenevi görevlileri konaklayanların listesini rutin olarak polise bildirdi bu arada iddiaya göre polise bir 'fuhuş ihbarı' geldi.
Öğretmenevi'ne gelen polis ekibi imam K.Ş. ile 'muta nikahlı' olduğu ileri sürülen J.A.'yı gözaltına alarak Emniyet Müdürlüğü 'ne götürdü. Sorgularının ardından K.Ş. ve J.A. adliyeye sevk edildi. (DHA)


  http://www.radikal.com.tr/116439911643995

  YORUMLAR
  (5 Yorum Yapıldı)
  Tüm Yorumları Gör

  Baskın - iaaaa

  Bu olay Türkiye Cuhmuriyeti'nin İsrail gibi bir din devleti kisvesine büründüğünün kanıtlarından biri. Sunni din devleti... Diğer arkadaşların da dediği gibi bunlar sunni bir imam ve imam nikahlı bilmemkaçıncı eşi olsaydı baskın yapanı basarlardı.

  Fuhuş İhbarı - drawde

  Peki fuhuş ihbarını kim yapmış? Polis neden gidip hemen operasyon yapmış ?Erzurum Öğretmenevi daha evvel fuhuş yapıldığı şüphesi olan bir yer mi? Mesela Antalya'da bir otelde fuhuş yapıldığı ihbarı gelse , polis evli olmayan ama aynı oda da kalan çiftleri gözaltına alabiliyor mu ? Bu haberde bir gariplik var sanki ?

  Suçları ne ki? - savassarioglu

  Eğer laik, hukuk devleti penceresinden bakıyorsanız iki sevgili otelde kalıyorlar. Ne evli olup olmamaları, ne de eşlerini aldatıp aldatmamaları sizi ilgilendirmez. Dini açıdan bakıyorsanız, imamın ikinci eşi. Dörede kadar hakkı olması lazım bildiğimiz kadarıyla. Her ikisi de kabul edilebilir kendi pencerelerinden. Neden kovuşturmaya uğruyorlar ki?

  Hangi yasaya göre - İsimsizlerden

  Şimdi ''muta nikahı'' bazı Şii ekollere göre yasak değil. Türkiye Cumhuriyeti yasalarına göre ''imam nikahı ve Muta Nikahı'' yasak. Sünni anlayışa göre ''İmam nikahı'' yasal ''Muta Nikahı'' yasak. Muhafazakarlar ve aynı zamanda Demokrat olan Sünni kişiler insanların dini özgürlüklerine dokunmayın diye ortalığı yıkarken, bu insanların da dini özgürlüklerine dokunulmasın diyorlar mı ? Diyorlarsa dinden çıkıyorlar, demiyorlarsa demokratlıktan çıkıyorlar. Bu haberde bir suç var mıdır tartışılır ancak, her şeye her yere karışmayı kendine hak gören hükümet ve halkımız sürekli suç işliyor ve bu suç sadece onlar işliyor diye suç olmaktan çıkıyor.

  Caferi ise fuhus sünni ise imam nikahi - siradanbirisi

  Birden fazla kadinla evlenilmesine karsiyim, cünkü insanlarin esit olmasindan yanayim. Yalniz burasi biraz cifte standart kokuyor gibi. Sanirim ünlü bir tesettür giyimi üreten isadami aylar önce dört kadinla evli oldugunu aciklamisdi. AKP´cilerin arasindada birden fazla kadinla evli olan sünniler var. Caferi oldugu zaman göze batiyor. Sanirim bir kac hafte önce Igidirda caferileri fislemiye calismislardi.