Öğretmeni koruma çağrısı

Eğitim-Sen, Eğitim Bir-Sen ve Türk Eğitim-Sen yetkilileri, Kartal Hüseyin Ağırman Meslek Lisesi Müdür Yardımcısı Hüseyin Avni Önsal'ın bir öğrenci velisince silahla tehdit edildiğini belirterek önlem alınmasını istedi.

İSTANBUL - Eğitim-Sen, Eğitim Bir-Sen ve Türk Eğitim-Sen yetkilileri, Kartal Hüseyin Ağırman Meslek Lisesi Müdür Yardımcısı Hüseyin Avni Önsal'ın bir öğrenci velisince silahla tehdit edildiğini belirterek önlem alınmasını istedi.
Lise önünde toplanan grup adına konuşma yapan Eğitim-Sen temsilcisi Şenol Dereli, "Okulun 11. sınıfında okuyan bir öğrencinin velisi, staj yerini değiştirme talebinde bulunmuş. 'Bu isteğinin yerine getirilmesi için zamana ihtiyaç olduğunu' belirten arkadaşımıza silah çekilmiş, hakaretler yağdırılmıştır. Öğrenci ve öğretmenler endişe içerisinde. Okul dışında gerekli önlemlerin alınmasını bekliyoruz" dedi.
Aynı lisede 17 Mayıs 1999'da bir öğretmen cinayeti meydana gelmişti. Okul-dan atılan Murat Kurt, kız arkadaşı Şebnem Sertaş ile öğretmen Hüseyin Ağırman'ı sınıfta tabancayla öldürmüştü. Okulun adı bu olay üzerine 'Hüseyin Ağırman' olarak değiştirilmişti.