Öğretmenin cinneti

Antalya'da psikolojik rahatsızlığı nedeniyle emekli edilen 58 yaşındaki öğretmen Celal Zeren, pompalı tüfekle dehşet saçtı.

ANTALYA - Antalya'da psikolojik rahatsızlığı nedeniyle emekli edilen 58 yaşındaki öğretmen Celal Zeren, pompalı tüfekle dehşet saçtı. Evinin balkonundan, dördü polis, ikisi gazeteci sekiz kişiyi yaralayan Zeren, pompalı tüfekle direnişini saatlerce sürdürdü.
Sakarya'daki bir ilköğretim okulunda öğretmen olarak görev yaparken, psikolojik sorunları nedeniyle emekli edilen Zeren, memleketi Antalya'da Topçular Mahallesi Kültür Sitesi'ndeki evine taşındı. Eşinden de 17 yıl önce boşanan Zeren, dün saat 19.00 sıralarında geçirdiği cinnet sonucu Emniyet'i alarma geçirdi.
Önce komşuyu vurdu
Zeren, önce bahçede çevre düzenlemesi yapan karşı komşusu Mehmet Talakacı'yla tartıştı. Tartışmadan sonra içeri giren Zeren, pompalı tüfeğini alarak balkondan Talakacı'ya ateş etti. Talakacı omzundan yaralandı. Kısa süre sonra polisler olay yerine geldi. Zeren, polislere de ateş açtı. Başkomiser Muharrem Altıntaş, polis memuru Kadir Türkyılmaz ve
o sırada yoldan geçmekte olan Raif Öniz kurşunlara hedef oldu.
Antalya Polisi, Kültür Sitesi'ni kuşattı. Çevre binaların çatılarına nişancılar yerleştirilirken, olay yerine gelen Antalya Emniyet Müdürü Yardımcısı Ayhan Pamuk Zeren'i teslim olmaya çağırdı. Zeren, pencereden teslim olmayacağını söyledi ve "Yüzlerce öğrenci okuttum. Bir hakimin oğlu ile sorunum oldu, beni cezaevine attılar. Bir polisle sorunum oldu dayak yedim. Bunca olay yaşanırken neredeydiniz" diye bağırdı. Bir süre sonra Zeren'in kardeşi Fehmi Zeren olay yerine gelip megafonla ağabeyini teslim olmaya çağırdı. Ancak Zeren, kardeşinin üzerine de ateş açtı.
Sağlık durumları iyi
Celal Zeren'in açtığı ateş sonucu Özel Harekat Şube Müdürü Yüksel Hızaslan, Emniyet Müdür Yardımcısı Hilmi Özer, Doğan Haber Ajansı muhabiri İbrahim kumamış ve Anadolu Ajansı muhabiri Cem Özdel yaralandı. Emniyet Müdür Yardımcısı Uğur Ateş de fenalık geçirerek hastaneye kaldırıldı. Yaralıların sağlık durumlarının iyi olduğu bildirildi.
Turistik kentte silahlı çatışma çıkmasından çekinen Vali Dokuzoğlu'nun Emniyet Müdürü Mehmet Yazıcı'ya operasyon için izin vermediği öğrenildi. Bunun üzerine emniyet güçleri, evin çevresini tamamen boşalttı. Zeren'in ikna edilmesi için girişimler sabaha kadar devam etti.