Öğretmenle kavga intihara sürükledi

Kartal Sabiha Gökçen Anadolu Kız Meslek Lisesi birinci sınıf öğrencisi Ö.Ö, öğretmenin "Seni okuldan attıracağım" sözleri üzerine, üçüncü kattan atladı.

İSTANBUL - Kartal Sabiha Gökçen Anadolu Kız Meslek Lisesi birinci sınıf öğrencisi Ö.Ö, öğretmenin "Seni okuldan attıracağım" sözleri üzerine, üçüncü kattan atladı. Bir buçuk yıldır psikolojik tedavi gören Ö.Ö. hastaneye kaldırılırken, ailesi müdürü ve öğretmenleri suçladı.
15 yaşındaki Ö.Ö'nün, grafik resim dersi sırasında sandalyesi düştü. Öğretmen Gülay Keleş, gürültü üzerine, daha önce de kopya çekerken yakaladığı Ö.Ö'ye bağırarak, "Seni okuldan attıracağım" dedi. "Atılacağıma ölürüm daha iyi" diye karşılık veren Ö.Ö. öğretmeninin "Ölürsen öl" sözleri üzerine, üçüncü kattaki sınıfın penceresinden kendini boşluğa bıraktı. Toprak zemine düşen kız öğrenci, ambulansla Kartal Dr. Lütfi Kırdar Eğitim ve Araştırma Hastanesi'ne kaldırıldı. Ö.Ö'nün vücudunun çeşitli yerlerinde ve omuriliğinde kırıklar tespit edildiği, felç kalma tehlikesi bulunduğu öğrenildi.
Olaydan sonra okula giden aile ise kızlarının 'agresif' olduğu için müdür tarafından atılmak istendiğini, sürekli baskı altında tutulduğunu öne sürdü.