Öğretmenler 'Başöğretmen'in huzurunda

Milli Eğitim Bakanı Bostancıoğlu, öğretmen ve bürokratlardan oluşan heyet, Anıtkabir'e çıkarak, Atatürk'ün huzurunda saygı duruşunda bulundu.

Milli Eğitim Bakanı Metin Bostancıoğlu, öğretmenler ve bakanlık bürokratları, 24 Kasım Öğretmenler Günü dolayısıyla Anıtkabir'i ziyaret etti.
Öğretmenler günü kutlama programı çerçevesinde, ilk olarak Milli Eğitim Bakanlığı önünde tören düzenlendi. Törende, Milli Eğitim Bakanı Bostancıoğlu başkanlığında öğretmenler ve Milli Eğitim Bakanlığı çalışanları, Başöğretmen Atatürk Anıtı'na çelenk koyarak, saygı duruşunda bulundu ve İstiklal Marşı okudu.
Daha sonra, Bostancıoğlu başkanlığındaki heyet, Anıtkabir'i ziyaret ederek, Atatürk'ün huzurunda saygı duruşunda bulundu. Anıtkabir ziyaretine Ankara Valisi Yahya Gür ile cumhuriyetin ilk eğitimcilerinden Milli Eğitim Bakanlığı Danışmanı Refet Angın da katıldı.
Törende Anıtkabir Özel Defteri'ni imzalayan Bostancıoğlu, deftere şunları yazdı:
"Aziz Atatürk, Gururla kutladığımız bir 24 Kasım Öğretmenler Günü daha ilke ve devrimlerinden asla ödün vermeden görev yapan öğretmenlerimizle birlikte huzurundayız.
Öğretmenlerimiz, görev yaptıkları her yerde cehaletle ve karanlıkla savaşmakta, akıl ve bilimin ışığı ile bu günümüzü ve geleceğimizi aydınlatmaktadırlar. Başöğretmenliğini yaptığınız ulusumuz sizi bu anlamlı günde bir kez daha minnet ve şükranla anmaktadır ruhun şad olsun, rahat uyu Aziz Atatürk."

TAKSİM'DEKİ TÖREN

24 Kasım Öğretmenler Günü etkinlikleri çerçevesinde İstanbul Taksim'deki Cumhuriyet Anıtı'nda tören düzenlendi. Törende, İstanbul İl Milli Eğitim Müdürü Ömer Balıbey, anıta çelenk bıraktı. Saygı duruşu ve İstiklal Marşı'nın okunmasının ardından Balıbey, anıt şeref defterini imzaladı.
DYP İl Başkanlığı ve Kadın Kolları çelenginin de anıta bırakıldığı törene, Vali Yardımcısı Ali Sözen, Emniyet Müdürü Hasan Özdemir ile öğretmenler ve öğrenciler katıldı.