'Oğul benim değil mi, vururum size ne?'

'Oğul benim değil mi, vururum size ne?'
'Oğul benim değil mi, vururum size ne?'
Yalova'da, Hollanda'dan gelen oğlu 38 yaşındaki Aydın Akşit'i av tüfeğiyle vurarak öldüren, eşi 75 yaşındaki Sıdıka Akşit'i de dipçik darbesiyle yaralayan 69 yaşındaki İlhami Akşit, adliyeye götürülürken gazetecilerin sorusu üzerine "Oğul benim oğlum, size ne isteğim gibi vururum" demesi, duyanları ürpertti.Yalova'da dehşet uyandıran olay, dün İstanbul Caddesi Şöhret Apartmanı’nda meydana geldi. Hollanda doğumlu olan ve 15 yıldır Yalova'ya gelmeyen bir kız çocuğu babası Aydın Akşit, geçen hafta babası İlhami Akşit’i telefonla arayarak, kendisini ziyaret eden annesi Sıdıka Akşit ile birlikte Yalova’ya gelmek isteğini söyledi. Eşi Sıdıka Akşit’e ait bir arsayı satmak isteyen ve eşi buna karşı çıktığı için sık sık tartıştığı belirtilen İlhami Akşit, annesine destek veren ve her telefon görüşmesinde tartıştığı oğluna, “Sen buraya gelme, görmek istemiyorum. Kesinlikle gelme. Sadece anneni gönder. Gelirsen çok kötü şeyler olacak” dedi.

KAPIDA ELİNDE TÜFEKLE KARŞILADI
İlhami Akşit’in tehditlerine rağmen, Aydın Akşit annesiyle birlikte Yalova’ya geldi. Eve gelen anne -oğulu, kapıyı elinde av tüfeğiyle açarak karşılayan İlhami Akşit, daha valizleri bile içeriyi almadan silahı oğluna doğrultarak, “Ben sana gelme demedim mi? Neden geldin” diyerek bir el ateş etti. Öfkeli baba, kurşunun isabet etmemesi üzerine tüfeğin dipçiğiyle oğlunun başına vurarak tüfeği ikinci kez ateşledi. Sağ göğsünden vurulan Aydın Akşit kanlar içinde yere yığıldı. Olay sırasında eşine engel olmak isteyen Sıdıka Akşit’in de aldığı dipçik darbeleriyle kolu kırıldı. Silah sesleri üzerine gelen komşuları, gördükleri manzara karşısında şok geçirdi. 112 Acil Servis ambulansı ile Yalova Devlet Hastanesi’ne kaldırılan Aydın Akşit, tüm müdahalelere rağmen kurtarılamadı.

KENDİSİ DE HOLLANDA'DAN EMEKLİ
Gözaltına alınan İlhami Akşit, polisteki ifadesinin ardından adliyeye sevk edildi. İlhami Akşit, adliyeye getirilirken gazetecilerin ‘Oğlunu neden öldürdün’ sorusuna, “Oğul benim oğlum. Size ne. Oğlumu ben öldürdüm. İstediğim gibi vururum. Siz karışamazsınız, çekin çekin” yanıtını verdi.
Çıkarıldığı mahkeme tarafından tutuklanarak, Yalova Kapalı Cezaevi’ne gönderilen İlhami Akşit’in Hollanda’dan emekli olduktan sonra Yalova’ya yerleştiği ve yılda bir kez bu ülkeye gittiği belirtildi.(dha)