Oğullarını kaybettiler dört evlat kazandılar

Karşıyaka'da geçirdiği motosiklet kazasında yaşamını yitiren 25 yaşındaki Ahmet Özgen'in, organlarıyla hayata dönen dört hasta, gencin ailesiyle bir araya geldi.
Haber: NESRİN COŞKUN / Arşivi

İZMİR - Karşıyaka'da geçirdiği motosiklet kazasında yaşamını yitiren 25 yaşındaki Ahmet Özgen'in, organlarıyla hayata dönen dört hasta, gencin ailesiyle bir araya geldi. Duygu dolu anlar yaşanan buluşmada anne Ayşe Özgen, "Oğlum sizlerde yaşıyor. Lütfen bizi sık sık ziyaret edin" dedi. İkinci hayatlarına merhaba diyen hastalar ise, "Bizi evlatlarınız olarak kabul edin" diye konuştu.
Özgen'den alınan kornea tekstil işçisi 20 yaşındaki Muhammet Güzelsatan'a ışık oldu. Özgen'in böbreklerinden biri 34 yaşındaki Gaffur Çakmak'a, diğeri de 52 yaşındaki Bayramşen Yel'e nakledildi. Ertürk'ün pankreası ise 47 yaşındaki Yüksel Kekliksoy'a hayat verdi.
Özgen çifti, dün hastalarla bir araya geldi. Anne Özgen'in oğlu Ahmet'i özlediğini, onun organlarıyla yaşayan hastaların kendisini sık sık ziyarete gelmesini istemesi, buluşmaya tanık olanları da ağlattı. Ayşe Özgen ve Servet Özgen'in ellerini öpen hastalar da Ne zaman isterseniz yanınızda olacağız. Ahmet biz yaşadıkça yaşayacak. Ahmet'e rahmet, size sabır diliyoruz" diye konuştu.