Oğuz'un katili hâlâ ortada yok

17 Ağustos depremi sonrası dağıtılan ekmekten alabilmek için elini uzatırken çekilen fotoğrafıyla yaşananların sembolü haline gelen, ancak bir süre sonra maganda kurşunuyla ölen 9 yaşındaki Oğuz Sevim'in (sol başta) katili 5 yıldır bulunamadı.
Haber: ZAFER TOKUŞ / Arşivi

ADAPAZARI - 17 Ağustos depremi sonrası dağıtılan ekmekten alabilmek için elini uzatırken çekilen fotoğrafıyla yaşananların sembolü haline gelen, ancak bir süre sonra maganda kurşunuyla ölen 9 yaşındaki Oğuz Sevim'in (sol başta) katili 5 yıldır bulunamadı.
Küçük Oğuz, 1 Ağustos 2000'de, Yağcılar Mahallesi'ndeki evlerinde birden yere düştü. Başında mermi izi görülen Oğuz, hemen hastaneye kaldırıldı, ancak sevk edildiği İstanbul'da sekiz gün sonra öldü.
Baba Sabahattin ve anne Yücel Sevim, oğullarının kanlar içinde yere düştüğü anı hiçbir zaman unutmadıklarını söyledi. Olaydan sonra birkaç kez Emniyet müdürlüğüne gittiğini belirten baba Sevim, "Bana, 'Sen buraya gelme, bir şey olursa haber veririz' dediler. Aradan yıllar geçti. O gece kimse silah sesi duymadı. Herkes, bu işin bir susturuculu silahla yapıldığını söyledi. Polis, çocuğumu öldüren magandayı artık bulmalı" dedi.


    http://www.radikal.com.tr/7570887570880

    YORUMLAR

    Bu habere henüz yorum yazılmamış.