Okeye dördüncü: Aile Bakanlığı!

Okeye dördüncü: Aile Bakanlığı!
Okeye dördüncü: Aile Bakanlığı!
Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı kahvehanelerde 'aile içi iletişimı güçlendirme' çalışması başlatıyor. Çalışma kapsamında kahvehanelerde 6 ayda 5 bin erkeği kapsayan seminerler düzenleneceği bildirildi.

ANKARA - Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı, kahvehanelerde erkeklere, 'aile içi iletişimi güçlendirmek' için 45 dakikalık farkındalık seminerleri vermeye başladı.
Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı Eğitim ve Yayın Dairesi Başkanlığı Koordinatörlüğü'nde düzenlenen seminerlerde, ' kadın ve çocuklara yönelik şiddetin önlenmesi, azaltılması ve konuyla ilgili farkındalığın artırılması'nın amaçlandığı belirtiliyor.
Projeyle 6 ay içerisinde 100 seminer gerçekleştirilerek 5 bin erkeğe ulaşılacağı bildirilirken yetişkin erkeklerin yoğun olduğu kahvehane, sosyal alanlar ve odalarda gerçekleştirilecek 45 dakikalık seminerlerle birebir temas kurulacak. Aile ve Sosyal Politikalar Bakan Yardımcısı Aşkın Asan, deneme çalışmalarının tamamlanmasıyla eğitimlerin tüm Türkiye 'ye yayılacağını belirterek, “Farkındalıktan davranış değişikliğine kadar çok geniş bir çalışma. Davranış değişikliği kısa sürede olmaz. Bunun yöntemleri ve teknikleri var. Eğitim çalışmalarımızı buna yönelik oluşturduk” dedi. (AA)


  http://www.radikal.com.tr/112087211208722

  YORUMLAR
  (2 Yorum Yapıldı)
  Tüm Yorumları Gör

  Kelin merhemi olsa ! - ekremc123

  AKP once kendi kadin milletvekillerini kocalarinin siddetinden ve ayrimciligindan korumayi basarsin .

  taş fırın erkeğim benim - bipartitus

  kadına vurmadan haklı çıkamayan erkek, aciz erkektir. kafası boş adam eliyle, ayağıyla yahut silahı ile konuşur. bunları anlatın bakalım anlayacaklar mı... binlerce yıldır vaazedilenlere taban tabana zıt şeyleri kabul ettirmek kolay olmayacak.