Okkan'da üç zanlı daha

Emniyet Müdürü Gaffar Okkan ile beş polis memurunun öldürülmesi eylemine katıldığı belirtilen üç tetikçinin...

DİYARBAKIR - Emniyet Müdürü Gaffar Okkan ile beş polis memurunun öldürülmesi eylemine katıldığı belirtilen üç tetikçinin aralarında bulunduğu 13 Hizbullahçı yakalandı.
Vali Cemil Serhadlı dünkü basın toplantısında, 28 Eylül'de Bağlar semtinde bir evde kaldığı saptanan Hizbullahçılara yönelik operasyonda, Okkan suikastına katılan Suat Çetin, Servet Yoldaş ve Şener Dünük'ün de yakalandığını belirtti. 13 zanlının Diyarbakır ve Van'da yedi cinayete daha katıldığı belirtildi.
Serhadlı, yakalananların yer göstermesi sonucu Bozek Köyü'nde, örgütün adam kaçırıp sorgulamada kullandığı bir sığınağın da bulunduğunu söyledi. Serhadlı, yakalananların
kaldığı evde dört Kalaşnikof tüfek, sekiz tabanca, iki el bombası, sahte kimlikler ve çok sayıda örgütsel doküman ile mermiler ele geçirildiğini, silahların balistik incelemesinin sürdüğünü bildirdi. Vali Serhadlı, "Bu silahlar çok kurcalanmış, Okkan suikastında kullanıldığına dair emareler var. Ama iğneleri ve bazı yerleri zımparalanarak temizlenmeye çalışılmış; balistik çalışma sürüyor" dedi.
Vali Serhadlı, Okkan'ın şehit edildiği 24 Ocak'tan bu yana eyleme katılan örgüt mensuplarından birinin ölü, altısının sağ ele geçirildiğini söyledi.