ÖKK'daki yolsuzluk notları incelenmiyor

Özel Kuvvetler Komutanlığı'nın (ÖKK) Gölbaşı'ndaki kışla inşaatında yolsuzluk yapıldığı iddiasıyla üç yıl önce açılan davaya Genelkurmay Askeri Mahkemesi'nde devam edildi.

ANKARA - Özel Kuvvetler Komutanlığı'nın (ÖKK) Gölbaşı'ndaki kışla inşaatında yolsuzluk yapıldığı iddiasıyla üç yıl önce açılan davaya Genelkurmay Askeri Mahkemesi'nde devam edildi.
35 sanıklı davanın dünkü duruşmasına üç sanıkla bazı sanık avukatları katıldı. Avukatlar, iddianamede 'rüşvet ajandası' olarak sunulan ve asker sanıklardan bazılarının rüşvet almakla, inşaatı yapan Ali Osman Özmen'in de rüşvet vermekle suçlanmasına dayanak oluşturan belgelerin kim tarafından kaleme alındığının tespiti için kaligrafik incelemeden geçirilmesini talep ettiler. Belgenin Özmen'in odasında bulunmasının, Özmen tarafından hazırlandığı anlamına gelmeyeceği gibi delil olarak da görülemeyeceğini savundular. Mahkeme heyeti kaligrafik incelemeye gerek görülmediğini açıkladı. Açıklama, ajandanın karar aşamasında dikkate alınmayacağı ve bunun da rüşvet iddialarını ortadan kaldıracağı şeklinde yorumlandı.