Okmeydanı savaş alanına döndü

Okmeydanı savaş alanına döndü
Okmeydanı savaş alanına döndü
Okmeydanı'nda yüzleri maskeli 50 kişilik grup polise molotof, taş ve havai fişek fırlattı. Polisin de gruba gaz bombası atarak karşılık vermesiyle Okmeydanı savaş alanına döndü.

İstanbul - Akşam saatlerinde Okmeydanı Şark Kahvesi önünde toplanan yüzleri maskeli 50 kişilik grup, yolları araç trafiğine kapatarak çöp konteynerlerini ateşe verdi.

Göstericiler, Kasımpaşa-Eminönü seferini yapan boş İETT otobüsünü de durdurdu. Göstericilerin molotofkokteyli attığı otobüste çıkan küçük çaplı yangın, itfaiye ekiplerince söndürüldü.

Grup üyeleri olay yerine gelen polis ekiplerine molotof, taş ve havai fişek fırlattı. Havai fişeklerden bazıları yoldan geçen özel halk otobüsüne ve diğer araçlara isabet etti.

Yaşanan olaylar nedeniyle olay yerine çok sayıda polis ekibi sevk edildi. Çevik kuvvet ekipleri kendilerine taş atan gruba gaz bombası atarak karşılık verdi. Bunun üzerine grup üyeleri ara sokaklara kaçtı.

Çok sayıda vatandaş ve çocuk gazdan etkilendi. Polis Okmeydanı'nı ablukaya alırken, 2 adet ambulans da olay yerinde hazır bekletildi. Polisin olay yerindeki bekleyişi devam ediyor.

DHA - İhsan YALÇIN


  http://www.radikal.com.tr/113499911349992

  YORUMLAR
  (2 Yorum Yapıldı)
  Tüm Yorumları Gör

  Barış Güvercinleri - ibretnüma

  Yapmıştır kim yapacak. Çoluk çocuk gazdan etkilendi diyor. Artık bizim de plastik mermiye geçmemiz lazım.

  ??????????? - _SHU_

  haber çok yetersiz kimin neyi bunlar illa hükümet size isim verecek sizde onu yayınlayacaksınız bu haber yapılırken bir muhabir o gruptan kimseyi kovalayıp neden yaptıklarına dair bir soru bile soramamışmı?? işte bu yüzden habercilikte kaybediyoruz. muhabirler çok kovalamıyor bu tür şeyleri