Okmeydanı savaş alanına döndü

Okmeydanı savaş alanına döndü
Okmeydanı savaş alanına döndü
Okmeydanı'nda yüzleri maskeli 50 kişilik grup yola barikat kurup ateşe verdi.

Okmeydanı'nda yüzleri maskeli 50 kişilik grup yola barikat kurup ateşe verdi. Polisin dağılın uyarılarına molotof kokteyli, taş ve havai fişek attı. Polis gruba biber gazı ile müdahale etti.

Okmeydanı Fatih Sultan Caddesi'nde toplanan yüzleri maskeli bir grup, bir süre slogan attıktan sonra çevrede bulunan iş yerlerinin önündeki sebze ve meyve tezgahlarını devirdi.

Okmeydanı savaş alanına döndü


Polis ekiplerinin olay yerine gelmesi üzerine ara sokaklara dağılan gruptakiler, daha sonra Mithatpaşa Caddesi'nde yeniden toplandı.

Cadde üzerinde kurdukları barikatları ateşe vererek yolu trafiğe kapatan gruptakiler, polisin dağılmaları yönünde yaptığı uyarıya, molotofkokteyli, havai fişek ve taşla karşılık verdi.

Polis gruba biber gazıyla müdahale etti. Müdahalenin ardından gruptakiler, ara sokaklara kaçarak dağıldı.

Müdahale sırasında yoldan geçen vatandaşlar gazdan etkilenirken, bazı mahalle sakinleri de izinsiz gösteri yapan gruptakilere tepki gösterdi.

Müdahalenin ardından, ateşe verilen barikatlar itfaiye ekiplerince söndürülerek kaldırıldı. (ajanslar)


  http://www.radikal.com.tr/1151518115151812

  YORUMLAR
  (12 Yorum Yapıldı)
  Tüm Yorumları Gör

  derin devlet - ozdemirda

  sovyetlerin ortadogu ve dogu avrupa'da guc sahibi olmasi uzerine, bu civarda gelisen sol tandansli hareketleri bastirip, bu duzeni muhafaza edecek "muhafazakarlarin" elini guclendirmek amaci ile, amerika tarafindan palazlandirilmis, finanse edilmis, neredeyse butun kadrolari "mukaddesatci/sag" genclerden kurulu, vatanseverlik adi altinda anti-emperyalist, devrimci her eylemi provoke eden, saldiran bir olusumdu derin devletin 1960-1970'lerden beri varlik gosteren hali. o donemde tarikatcilik parmakla gosterilecek kadar azdi. fakat amerika'nin yesil kusak olusturma ve sovyetlere direnebilecek dindar rejimler olusturma planlari, tusiad'a yakin duran, gorece "laiklik yanlisi/ulusalci" bir fasizan yapidan ziyade, "ilimli islamci" denebilecek yeni bir isbirlikci fasizan duzen tipine ihtiyac duyunca, 80 darbesi ile guclendirilen, arap sermayesinden destek alan musiad'in semirttigi bir iktidara yonlendirdi destek. ve onun da yaptigi, kendinden onceki derin devletin pisliklerinin bir kismini ortaya dokup, gorece piyon olanlarindan birkacini, hic ilgisi bile olmayan insanlarla birlikte yargilatip sola itibar kaybettirmeye calismak oldu. esasen simdiki iktidar da kendi derin devletini kurup, kendi baski rejimini tesis etmektedir. ve isin ilginc tarafi, butun bu katliamlarda insanlari kesen/yakan mukaddesatci kesimin, yine farklilik dusmani gelenekle bir araya gelmis bu iktidari demokrat gosterme cabasi gosterirken yuzlerinin kizarmamasidir. yazik..

  Bazi yorumcularin "devleti" - Ari Zerdüst

  Devleti ile Ülkeyi birbirine karistirmamak gerekir.Ülke bir toprak parcasidir.Buna büyük deger bicmek lazim.Doganin bir parcasi ve o olmadan da yasam olmiyacagina göre ülke topragini sevmek,korumak gerekir.Fakat baskalarina kapali tutmadan.Cünkü doga her canlinin,tüm varlilarin anasidir.Devlet ise sermayeyi elerinde bulunduran bir azinligin oligarsik kurumudur.Hakim olan kapitalist modernitenin etkili bir sömürü aracidir.Toplumlar bu devlet denilen aracla zulüm ve sömürü altinda tutulur.Toplumlarin zulme direnisini de Polis-asker vb.güclerle baski altinda tutmaya calisir.Dolaysiyla devlet öyle birilerinin deyimiyle "kutsal" falan degil.Aksine topluma zulm eden bir zor aygiti ifade eder.Buna karsi (topluma zarar veren) siddet disinda her türlü eylem bir haktir.Zaten tüm dünyada bir hak olarak akabul edilir.Zulüm nerede varsa orada direnisin olmasi gayet dogaldir.

  özdemirda"ya - ser06030

  Yorumunuzda "sivas'i, maras'i, corum'u gazi'yi, hayata donus operasyonlarini. bircok biliminsani, gazeteci, aydini oldurdu kirli eller: abdi ipekci'yi, bahriyor ucok'u, turan dursun'u, ugur mumcu'yu, bedri karafakioglu'nu." gibi aydınları muhafazakarların katlettiğine samimi olarak inanıyorsanız gerçekten hiç bir şeyin farkında değilsiniz. Olaylara objektif bir gözle bakmayı deneyin, militanca değil. Uğur Mumcu rahmetli oldu cenazesinde kahrolsun şeriat sloganları atıldı. Adamcağızı katledenlerin kim olduğunu herkes çok iyi biliyor ama yine kolaycılığa kaçıldı suçlu yine muhafazakarlar. Öldürülmeden önce kaç defa israil büyükelçiliğine çağrılıp tehdit edildi ondan da haberiniz yoktur.

  bu is bitti - aliceylan

  yakin, yikin. artik bu halkin vicdani sizi red etti.

  Şimdi İstanbul'da - berkayhür

  Kafam kızdı Galatasaray nasıl altı tane yer diye arkadaşlarla (hafif de alkollüyü olabiliriz) çıktık sokağa devirdik çöp tenekelerini sloganlar attık, sonra tenekeleri ateşe verdik, polis geldi; gazdı tazyikli suydu ayıldık ama mücadeleye devam ettik.. Sabah oldu evlerimizde uyandık okmeydanı savaş alanına döndü yazıyor bir de baktık biziz. Velhasıl kelam artık istanbul'da çıkan her olay; her çatışma her gösteri gezi parkının bir ardılı olmaktan çıkmalı. Çıkmalı ki bu tip (sivil halka direkt zarar veren, kamuoyunun görüşünü olumsuz etkileyecek) münferit olaylar bizim gençliğimizin yüzünde leke olmasın.

  onlara sorun. - likapa

  bakıyorum da devlet düşmanları kin kusmaya devam ediyorlar. elinizden geleni ardınıza koymayın, bakalım ne kadar başarılı olacaksızın.bu millet kapı gibi karşınızda dik duracak.her zaman durduğu gibi.türkiyedeki geçmiş katliamlardan örnek verenlere de chp yi hatırlatırım.chp nin ajandasına baksınlar. öyle laf ebeliği yapmakla olmuyor bu işler. karambola yazmakla da olmuyor.o bahsettikleri çorumları, maraşları, sivasları, uğur mumcuları,vs. derin devletle içiçe olan silivrinin avukatı olan chp ye soracaksınız.hadi cesaretiniz varsa sorun da görelim.sizinki bilgi kirliliği yaratmak hepsi bu.devlet düşmanlığınızı milletin kafasını karıştırarak örtmeye çalışmayın.sorumlular bir adım ötenizde hatta yanınızda onlara sorun.

  - momentum

  Şu Okmeydanı'na bağımsızlık verelim. Huzur içinde slogan atıp, dükkanların önündeki sebze ve meyve tezgahlarını devirsinler. (Allah akıl fikir versin.)