Okmeydanı'nda halk otobüsüne saldırı

Okmeydanı'nda halk otobüsüne saldırı
Okmeydanı'nda halk otobüsüne saldırı
Okmeydanı'nda yüzü maskeli bir grup halk otobüsüne molotof kokteyli attı, olayda ölen ya da yaralanan olmadı.

RADİKAL-  İstanbul  Okmeydanı'nda yüzleri maskeli bir grup, halk otobüsüne molotof kokteyliyle saldırdı. Darülaceze Caddesi üzerinde yüzü maskeli bir grup, Eminönü-Çıksalın seferini yapan halk otobüsünün önünü kesti.

Şoför ve yolcuların inmesinin ardından otobüse molotof kokteyli atan gruptakiler daha sonra ara sokaklara doğru kaçtı. Otobüsün anahtarını alan saldırganı bir süre kovalayan otobüs şoförü, daha sonra aracın yanına dönerek yangın tüpüyle alevlere müdahale etti. Olayda ölen ya da yaralanan olmazken otobüste maddi hasar meydana geldi.

ŞOFÖR: ANAHTARI ALAN SALDIRGANI KOVALADIM

Otobüs şoförü Harun Kılıç, saldırganların yolu kesmesinin ardından kapıları açarak tüm yolcuları indirdiğini, kendisi de indikten sonra araca molotof kokteyli atıldığını anlattı. Aracın anahtarını alan saldırganı bir süre kovaladığını belirten Kılıç, daha sonra otobüse dönerek alevlere yangın tüpüyle müdahale ettiğini söyledi.
Saldırının ardından olay yerinde önlem alan emniyet yetkilileri, yüzü maskeli saldırganların yakalanması için çalışma başlattı.

(AA)


  ETİKETLER:

  İstanbul

  ,

  molotof

  ,

  emniyet

  ,

  müdahale