Okmeydanı'nda polis müdahalesi

Okmeydanı'nda polis müdahalesi
Okmeydanı'nda polis müdahalesi
Gezi eylemleri sırasında Okmeydanı'nda polisin attığı gaz bombası fişeği ile yaralanana Berkin Elvan'a destek için eylem yapmak isteyen gruba polis müdahale etti.Akşam saatlerinde grup yeninden toplanarak yürüyüşe geçti. Polis gruba bir kez daha müdahale etti.

İSTANBUL  - Okmeydanı’nda, Gezi Parkı eylemleri sırasında başına isabet eden gaz fişeği sonucu yaralanan ve 86 gündür yoğun bakımda tutulan Berkin Elvan için, Çağlayan'daki İstanbul Adliye Sarayı’na yürümek isteyen gruba polis müdahale etti. Müdahale sırasında vatandaşlar zor anlar yaşadı. Akşam saatlerinde Okmeydanı'nda göstericiler yeniden toplanarak Berkin Elvan için yürüyüşe geçtiler. Polisle göstericiler arasındaki çatışmalar devam ediyor.

Halk Cephesi üyesi yaklaşık 100 kişi, 12 Haziran 2013 tarihinde Okmeydanı Mithatpaşa Caddesi’nde başına isabet eden gaz fişeği sonucu Berkin Elvan’ın, yaralanmasına neden olan polislerin adalet önüne çıkartılması talebiyle, İstanbul Adliyesine 'adalet yürüyüşü’ düzenlemek istedi. 

Berkin Elvan’ın vurulduğu caddeden, ellerinde Elvan’ın posterleriyle yürüyüşe geçen grubun önü, polis tarafından Şark Kahvesi’nde kesildi. Polis, göstericilere yürüyüşün yasal olmadığı yönünde anons yaparken, ara sokaktan çıkan maskeli 3 kişi polise molotofkokteyli ve taş attı. Bunun üzerine polis de göstericilere biber gazıyla müdahale etti. Farklı sokaklardan polise taş atılması üzerine polis, çok sayıda gaz bombası kullandı. Müdahale sonrası mahalle savaş alanına döndü.

YENİDEN TOPLANDILAR
Akşam saatlerinde göstericiler Okmeydanı'nda yeniden toplanarak Berkin Elvan için yürüyüşe geçtiler. Polisle göstericiler arasındaki çatışmalar devam ediyor.

Okmeydanı'nda polis müdahalesi


Göstericilerle polis arasındaki çatışmalar sürüyor. (Özkan ARSLAN-Süleyman KAYA/DHA) (Sinan BİLGİLİ - Özkan ARSLAN/DHA)