Okmeydanı'nda polis müdahalesi

Okmeydanı'nda polis müdahalesi
Okmeydanı'nda polis müdahalesi
Gezi eylemleri sırasında Okmeydanı'nda polisin attığı gaz bombası fişeği ile yaralanana Berkin Elvan'a destek için eylem yapmak isteyen gruba polis müdahale etti.Akşam saatlerinde grup yeninden toplanarak yürüyüşe geçti. Polis gruba bir kez daha müdahale etti.

İSTANBUL  - Okmeydanı’nda, Gezi Parkı eylemleri sırasında başına isabet eden gaz fişeği sonucu yaralanan ve 86 gündür yoğun bakımda tutulan Berkin Elvan için, Çağlayan'daki İstanbul Adliye Sarayı’na yürümek isteyen gruba polis müdahale etti. Müdahale sırasında vatandaşlar zor anlar yaşadı. Akşam saatlerinde Okmeydanı'nda göstericiler yeniden toplanarak Berkin Elvan için yürüyüşe geçtiler. Polisle göstericiler arasındaki çatışmalar devam ediyor.

Halk Cephesi üyesi yaklaşık 100 kişi, 12 Haziran 2013 tarihinde Okmeydanı Mithatpaşa Caddesi’nde başına isabet eden gaz fişeği sonucu Berkin Elvan’ın, yaralanmasına neden olan polislerin adalet önüne çıkartılması talebiyle, İstanbul Adliyesine 'adalet yürüyüşü’ düzenlemek istedi. 

Berkin Elvan’ın vurulduğu caddeden, ellerinde Elvan’ın posterleriyle yürüyüşe geçen grubun önü, polis tarafından Şark Kahvesi’nde kesildi. Polis, göstericilere yürüyüşün yasal olmadığı yönünde anons yaparken, ara sokaktan çıkan maskeli 3 kişi polise molotofkokteyli ve taş attı. Bunun üzerine polis de göstericilere biber gazıyla müdahale etti. Farklı sokaklardan polise taş atılması üzerine polis, çok sayıda gaz bombası kullandı. Müdahale sonrası mahalle savaş alanına döndü.

YENİDEN TOPLANDILAR
Akşam saatlerinde göstericiler Okmeydanı'nda yeniden toplanarak Berkin Elvan için yürüyüşe geçtiler. Polisle göstericiler arasındaki çatışmalar devam ediyor.

Okmeydanı'nda polis müdahalesi


Göstericilerle polis arasındaki çatışmalar sürüyor. (Özkan ARSLAN-Süleyman KAYA/DHA) (Sinan BİLGİLİ - Özkan ARSLAN/DHA)


  http://www.radikal.com.tr/1149942114994210

  YORUMLAR
  (10 Yorum Yapıldı)
  Tüm Yorumları Gör

  Polis neden birsey yapmiyor - tunc2013

  Su halen bakarmisin istanbulda bolucu yasadisi orgut basina bilmem ne gecirmis milletin vergisiyle yapilmis kaldirim lari sokup polise atiyor ve polis sadece izliyor. Boyle mi olmali neden polisin caydiriciligi yok bu ulkede. Sozum ona bu kendini bilmezler protesto ediyormus neyi protesto ediyorsun kendine guveniyorsan cikarsana basindaki goster kendini eger yaptiginin yasal oldugunu iddia ediyorsan. Bu cahil cuhela takimi yuzunden ulke yillardir yillarini kaybetti. Yaptiklari hicbir katki yok bu ulkeye yakip yikmaktan baska. Yazik ki ayni ulkeyi paylasiyoruz bu vandal yakip yikicilarla.

  Egemene HAYIR demenin faturası nedir? - çıkarsız

  kendisince haklı bir nedenle bugün firavuna Hayır diyenlerin ödediği bedeli izliyoruz, öğreniyoruz. Yarın bir nedenle ben de hayır demek istersem ...

  Taş yumuşak... - m.esenceli

  Polis sert müdahale etmiş, göstericilerin ellerinde pamuk taşlar var.

  "Ad Honorem Dei" ve "YEDIKARANFILLI" isimli kullanicilara hitaben - user1107643

  Bazilari icin Türkiye'de hükümete karsi gerceklestirilen her protesto eylemini hemen terörle baglantilandirip Misir'daki göstericileri Rabia isaretiyle selamlamak da moda oldu. Iktidarin kayitsiz sartsiz destekcisi olmak politika yapmak demek degildir. Ülkenin ta öbür ucunda yasayip, diger ucunda olanlar hakkinda ne oldugunu bilmeden ve anlamadan yorum yapabilmek nasil bir kibirdir? O kadar insan keyfinden ötürü mü sokaga cikiyor, hayatini tehlikeye atiyor? Zahmet edip hicbir sey düsünmediysen, en azindan buna kafa yor be adam!

  Çapulculara selam olsun - Pe@ce

  Sultan ayrı tehdit ediyor, haber portallarına yorum yapan yardakçıları ayrı tehdit ediyor. 5 can aldınız, Berkin neredeyse 3 aydır uyuyor. Siz zannediyor musunuz ki sizin baskılarınız, hakaretleriniz ve aşağılamalarınız bu insanları sindirmeye yetecek? Bugün Taksim'de İstanbul'un göbeğinde gölgesinde dinlenebileceğiniz bir ağaç bulabiliyorsanız bunu Gezi'yi yıktırmayıp o AVM'yi yaptırmayan, Devlet'in parasının yandaş "... oğulları" isimli şirketlere peşkeş çektirilmesine müsade etmeyen çapulculara borçlusunuz.

  Eylül - Ad Honorem Dei

  Görünen o ki, Alevilerin yoğun yaşadığı yerlerde DHKP-C'nin uzantıları çalışma yapmış. Dün Tuzluçayır, bugün Okmeydanı, yarın Gülsuyu. Polisin gereksiz yere şiddet kullanımını eleştirelim ama molotofçuları kendisini savunan masum halk çocukları olarak görmeyelim.

  sayın çapulcular - YADİKARANFİLLİ

  sayın çapulcular size sesleniyorum; her olayı ve durumu fırsata çevirip cadde ve sokaklarda terör estirmeyin. kaldırım taşlarını söküp devlete savaş açmayın. sizin gibi düşünmüyorlar diye insanlara saldırmayın.yakıp yıkmak ne zaman demokratik bir hak oldu. milletinde bir sabrı var sizlere karşı bir gün olur öfke selinin altında kalırsınız