OKÖYS'de üç birinci

OKÖSYS'de üç birinci çıktı.

OKÖSYS'de üç birinci çıktı. Fen ağırlıklı standart puan türünde 959.617'şer puan alan Manisa Ali Rıza Çevik İlköğretim Okulu'ndan Çağdaş Gül, İzmir Bornova Lisesi'nden Akın Uçar, Konya Meram Anadolu Lisesi'nden Furkan Ceran birinciliği paylaştı. Birinciler, İzmir Fen Lisesi'ne yerleştirildi. Fen ağırlık standart puan türünde 957.621 puan ile ikinci olan İzmir Ödemiş 50'nci Yıl İlköğretim Okulu'ndan Gözde Baygın İzmir Fen Lisesi'ne, üçüncü olan Kastamonu Mustafa Kaya Anadolu Lisesi'nden Onur Demirbaş da Ankara Fen Lisesi'ne girmeye hak kazandı. Toplam ağırlıklı standart puan türünde de
birincilikleri yine Çağdaş Gül, Akın Uçar ve Furkan Ceran, ikinciliği de Gözde Baygın kazanırken, 935.877 puan alan İstanbul Kadıköy Anadolu Lisesi'nden Selim Güler, üçüncü olarak İstanbul Atatürk Fen Lisesi'ne yerleştirildi. Sınav sonucunda Milli Eğitim Bakanlığı'na bağlı okullara yerleştirilen adaylar, 20-24 Ağustos günlerinde kayıt yaptırabilecek. Kayıtlardan sonra boş kontenjan kalması durumunda 27-31 Ağustos günlerinde ön kayıtla yerleştirme yapılacak.
Adalet meslek liselerine 13-17 Ağustos, Tapu ve Kadastro Meslek Lisesi'ne 25 Temmuz-14 Ağustos, Anadolu Meteoroloji Meslek Lisesi'ne 25 Temmuz-20 Ağustos günlerinde kayıt yaptırılabilecek.