OKS tercih kılavuzu internette yayımlandı

Ortaöğretim Kurumları Öğrenci Seçme ve Yerleştirme Sınavı'nın (OKS) tercih kılavuzu, internette yayımlandı. Adaylar, 10 Haziran'da gerçekleştirilen OKS'nin sonuçları açıklandıktan sonra kılavuzda yer alan kurallara göre okul tercihi yapabilecek.

ANKARA - Ortaöğretim Kurumları Öğrenci Seçme ve Yerleştirme Sınavı'nın (OKS) tercih kılavuzu, internette yayımlandı. Adaylar, 10 Haziran'da gerçekleştirilen OKS'nin sonuçları açıklandıktan sonra kılavuzda yer alan kurallara göre okul tercihi yapabilecek. Sınav sonuçları, en geç 10 Temmuz'da açıklanacak.
Fen liselerini tercih edebilmek için matematik-fen, diğer okulları tercih edebilmek için Türkçe-matematik puan türünden en az 160 puan almak gerekiyor.
Tercih işlemleri, Milli Eğitim Bakanlığı'nın 'oks 2007.meb.gov.tr' veya 'meb.gov.tr' adresli internet sitesinden yapılabilecek. Tercihler, veliler tarafından bireysel olarak ya da ilgili okul müdürlükleri aracılığıyla 11-20 Temmuz'da gerçekleştirilecek. Bu yıl bir seferde 20 tercih alınacak ve ikinci bir tercih işlemi yapılmayacak. Özel okullara yerleştirme ise Özel Okullar Sınav Yürütme Kurulu'nca ayrıca yapılacak.