Oktay'ın oğlu: İntihar mı değil mi araştırılsın

Özel Harekât Daire Başkanı Behçet Oktay 'ın oğlu: "Bitişik atış yapılmıştır ancak bunun intihar olduğunu söyleyemem' deniyor. Ben bunların araştırılmasını ve yazılmasını istiyorum"


MALATYA/ANKARA - İntihar eden Emniyet Genel Müdürlüğü Özel Harekât Daire Başkanı Behçet Oktay, dün 4 bin kişinin katıldığı cenaze töreninin ardından Malatya’nın Hekimhan İlçesi’nde gözyaşları arasında toprağa verildi. Oğlunun cenazesine sarılan 79 yaşındaki baba Mehmet Oktay uzun süre gözyaşı döktü. Behçet Oktay’ın oğlu Burak Oktay, şöyle konuştu: “Olaydan sonra araçtan kaç silah çıkmış? Sağ elle mi sol elle mi ateş edilmiş? Bir de Adli Tıp doktorunun beyanını hatırlatmak isterim. Beyanda ‘Bitişik atış yapılmıştır ancak bunun intihar olduğunu söyleyemem’ deniyor. Ben bunların araştırılmasını ve yazılmasını istiyorum.”
Oktay’ın son saatlerinde birlikte olduğu arkadaşlarından DSP’li Mücahit Pehlivan, Radikal’e “Yemekten ben 22.40 gibi kalktım. Görevden alınmasına ilişkin bir durum olsaydı bana söylerdi. Ben kalktıktan sonra böyle bir şey öğrenmiş midir? Bilmiyorum. Ben oradayken neşeliydi” dedi. (dha, Radikal)