Okul gezisi faciayla bitti: Dokuz üniversiteli öldü

Okul gezisi faciayla bitti: Dokuz üniversiteli öldü
Okul gezisi faciayla bitti: Dokuz üniversiteli öldü

Kazada ölenlerin cesetleri TEM otoyolunun kenarına konuldu ve cenaze aracı beklendi. FOTOĞRAF: SERDAR AÇIL / AA

Piknikten dönen Gazi ve Hacettepe Üniversitesi öğrencilerini taşıyan minibüs Kızılcahamam'da kaza yaptı. Dokuz kız öğrenci yaşamını yitirdi

ANKARA - Okul pikniğinden dönen üniversite öğrencilerini taşıyan minibüs Kızılcahamam ilçesi TEM otoyolunda kaza yaptı. Gazi ve Hacettepe Üniversitesi’nde okuyan dokuz kız öğrenci yaşamını yitirdi.
Dün Bolu’nun turistik yörelerinden Abant’ta piknik yapan Gazi ve Hacettepe Üniversitesi öğrencileri bir minibüsle Ankara’ya dönüyordu. Hacı Tanrıkurt yönetimindeki 06 D 8538 plakalı minibüs saat 17.40 sıralarında TEM otoyolunun Çeltikçi beldesi Yakakaya köyü yakınlarına geldi. Minibüsün içinde 28 öğrenci vardı. Bu sırada iddialara göre minibüs başka aracın sıkıştırması sonucu önce orta refüje çarptı, ardından da yolun ortasında takla attı. Görgü tanıklarının ifadelerine göre araç 90 metre sürüklendi. Araçtaki bazı öğrenciler dışarı fırladı.
Kazada, dokuz kız öğrenci hayatını kaybetti.  Minibüsün şoförü ve yaralı öğrencilerin bazıları vatandaşlar tarafından, bazıları da ambulanslarla Ankara ve Gerede’deki hastanelere kaldırıldı.
Kazada hayatını kaybeden öğrencilerden sekizinin cesedi, cenaze araçlarıyla Kızılcahamam Devlet Hastanesi’ne, diğeri ise Gazi Üniversitesi Tıp Fakültesi Hastanesi’nin morguna kaldırıldı. 

Defterleri yola saçıldı
Kaza yapan aracın jandarma tarafından çekilmesiyle yol kontrollü olarak ulaşıma açıldı. Jandarma ekipleri, öğrencilerin yola saçılan piknik malzemeleri ile defter, kitap gibi kişisel eşyasını topladı.Kazada ölenlerin teşhis edilmesi için bu kişilerin öğrenci arkadaşları, Kızılcahamam Devlet Hastanesine getirildi. (Radikal)