Okul harçlığı hurdalardan...

15 yaşındaki Saadet Nen, yeğeni Ali Toprak ile birlikte çöpten topladıkları hurdaları satarak okul ihtiyaçlarını karşılamaya çalışıyor.

KONYA - 15 yaşındaki Saadet Nen, yeğeni Ali Toprak ile birlikte çöpten topladıkları hurdaları satarak okul ihtiyaçlarını karşılamaya çalışıyor.
Konya'da ilköğretim son sınıf öğrencisi olan Saadet Nen, dört yıldır hurdacılık yapıyor. Nen'in, babası da hurdacılıkla evin geçimini sağlamaya çalışıyor. Dokuz kardeş olduklarını belirten Saadet Nen, "Ailemde kimse imkânsızlıklar nedeniyle okuyamamış. Ben okumak istiyorum. Sabah erken saatlerde evden çıkıp geç saatlere kadar hurda topluyorum. Hiçbir zaman bu durumdan şikâyetçi olmadım. Babam ve ailemin diğer üyeleri beni destekliyor" diye konuştu.
Topladığı hurdalardan günde 5-15 YTL kazandığını söyleyen Nen, bu parayla hem okul masraflarını çıkarmaya hem de ailesine yardım etmeye çalıştığını anlattı. Nen, bütün gün sokaklarda gezmekten yorulduğunu belirterek şöyle devam etti: "Konya'da hurda bulabilmek için bakmadığım çöplük kalmıyor. Bana yardımcı olması için 11 yaşındaki yeğenim Ali ile birlikte sokaklara çıkıyoruz. Onunla beraber çöpten hurda toplayıp satıyoruz. Bunun utanılacak bir şey olmadığını düşünüyorum. Bütün çabam okuyabilmek ve ileride iyi mesleğe sahip olmak."


    http://www.radikal.com.tr/7570297570290

    YORUMLAR

    Bu habere henüz yorum yazılmamış.