Okul idaresinin inanılmaz hatası

Bayburt Milli Eğitim Müdürü Süleyman Harmancı, il merkezindeki Mehmet Akif Ersoy İlköğretim Okulu yönetiminin OKS için okulun adını ÖSYM'ye yanlış kodladığını, bu nedenle 32 öğrencinin sınavının iptal edildiğini belirtti.

BAYBURT - Bayburt Milli Eğitim Müdürü Süleyman Harmancı, il merkezindeki Mehmet Akif Ersoy İlköğretim Okulu yönetiminin OKS için okulun adını ÖSYM'ye yanlış kodladığını, bu nedenle 32 öğrencinin sınavının iptal edildiğini belirtti.
Bu öğrencilerin geleceğini etkileyecek yanlışı yapanlar hakkında gerekli idari işlemi başlattığını ifade eden Harmancı, "Öğrencilerin mağdur olmasına neden olan okul müdürü ile müdür yardımcısı, haklarında yapılacak işlem ve soruşturmalardan sonra mutlaka gerekli cezayı alacaklardır. Konunun üzerinde önemle duruyoruz" dedi. Öğrenci velisi Emsal Yaşar ise mağdur olduklarını belirterek, "Çocuğumun okuması için yıllarca emek sarf ettim. Ancak iki dikkatsiz yönetici yüzünden geleceklerini etkileyecek bir şekilde sınavları iptal edildi. Yasal hakkımızı sonuna kadar kullanacağız" diye konuştu.


    http://www.radikal.com.tr/7527577527570

    YORUMLAR

    Bu habere henüz yorum yazılmamış.