Okul servisleri yine can yaktı

Servis aracı kazaları can almaya devam ediyor. Ankara'da geçen ay meydana gelen kazada ağır yaralanan ve 20 gün yoğun bakımda kaldıktan sonra iki gün önce ölen...

ANKARA/DİYARBAKIR - Servis aracı kazaları can almaya devam ediyor. Ankara'da geçen ay meydana gelen kazada ağır yaralanan ve 20 gün yoğun bakımda kaldıktan sonra iki gün önce ölen TED Koleji öğrencisi Yılpar Nazlı Ergülen dün toprağa verilirken, bir kaza haberi de Diyarbakır'dan geldi.
Geçen haziran Bilge Atıcı adlı öğrencinin ölümü, bir öğrencinin de kolunun kopmasıyla sonuçlanan servis aracı kazasının yaralarını sarmaya çalışan Türk Eğitim Derneği (TED) Ankara Koleji'nde dün yine hüzün vardı. Servis aracı ruhsatı ve çalışmayı düzenleyen 'C plakası' olmayan minibüsün 22 Eylül'de karıştığı kazada ağır yaralandıktan sonra kaldırıldığı hastanede yaşamını yitiren 12 yaşındaki Yılpar Nazlı Ergülen gözyaşlarıyla toprağa verildi.
Diyarbakır'da 1 ölü 25 yaralı
Diyarbakır'ın Lice ve Kulp ilçelerinde taşımalı sistemle eğitim gören öğrencileri okula götüren servis minibüsü, dün aşırı hız nedeniyle şarampole yuvarlandı. Sürücü Adnan Kaçan öldü, ikisi ağır 25 öğrenci yaralandı. Minibüse kapasitesinin üstünde yolcu alındığını belirten veliler yetkililere tepki gösterdi.
2004 Nisan'ında da Ankara Polatlı Çok Programlı Lisesi servis aracı hemzemin geçitte trene çarpmış yedi öğrenci hayatını kaybetmişti. (Radikal, dha)


    http://www.radikal.com.tr/7600957600950

    YORUMLAR

    Bu habere henüz yorum yazılmamış.