Okul trafiği şimdiden başladı

Kent trafiği dün yol çalışmaları ve bir trafik kazası nedeniyle kilitlendi. Sabah saatlerinde işine gitmek için yola çıkanlar saatlerini trafikte geçirdi. Bazılarıysa çareyi toplu taşıma araçlarından inip yürümekte buldu.

İSTANBUL - Kent trafiği dün yol çalışmaları ve bir trafik kazası nedeniyle kilitlendi. Sabah saatlerinde işine gitmek için yola çıkanlar saatlerini trafikte geçirdi. Bazılarıysa çareyi toplu taşıma araçlarından inip yürümekte buldu. İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş, 17 Eylül'de açılacak okul alışverişi için dönenlerin trafiğin tıkanmasında etkili olduğunu söyledi.
Avrupa yakasında Topkapı Avcılar, Ayazağa Kavşağı çalışmaları ve Edirnekapı Sultançiftliği tramvay çalışmaları nedeniyle trafik arapsaçına döndü. Yol çalışmaları dışında, Mahmutbey gişeleri çıkışı
Edirne istikametinde bir TIR'ın devrilmesi trafiği içinden çıkılmaz hale getirdi. TEM ve sahil yoluna yönelenler de trafikten çıkamadı. Okullar
açılmadan yaşanan bu keşmekeş, gelecek haftaki krizin habercisi olarak değerlendirildi.
'Dikkatsiz sürücüler'
Kadir Topbaş, trafik yoğunluğuyla ilgili şunları söyledi: "Maalesef güzergâhlardaki yol işaretlerine dikkat etmeyen sürücülerimiz var. Bir de okulların başlayacağı münasebetiyle yazlıklarından dönenlerin alışveriş için erken saatlerde dışarıda olduğunu biliyoruz. 17 Eylül itibarıyla herkes öğrencilere, çevreye saygılı olmak durumunda. Şu anda çalışması bitmeyen güzergâhlar var. 45 gün içerisinde onlar tamamlanmaya çalışılıyor. Büyük bir iş yapılıyor."