Okulda Hint keneviri fotoğrafıyla 'yeşili sev' etkinliği!

Okulda Hint keneviri fotoğrafıyla 'yeşili sev' etkinliği!
Okulda Hint keneviri fotoğrafıyla 'yeşili sev' etkinliği!
Denizli'nin Acıpayam ilçesi Hisar köyündeki bir okulun internet sitesinde, "Yeşili Sev" adlı etkinlik bölümüne yer alan bitki fotoğrafının "kenevir" olduğu ileri sürülünce siteden kaldırıldı.

Okul Müdürü Başdoğan, "Sitede, internetten temin edilen fotoğrafları da kullandık. Fotoğraflardan birinin ’kenevir bitkisi’ olduğu iddiaları ortaya atıldı. Bunun üzerine bu fotoğrafı hemen siteden kaldırdık."

Acıpayam ilçesi Hisar köyündeki bir okulun internet sitesinde "Yeşili Sev" adlı etkinlikle ilgili görsellerin arasında kullanılan bitki fotoğraflarının arasında "kenevir bitkisi" olduğu ileri sürülmesi üzerine, fotoğraf siteden kaldırıldı. Milli Eğitim Bakanlığı’nın linkinden ulaşılan Hisar Köyü Ortaokulunun internet sitesinde, "Yeşili Sev" adı altında hazırlanan bölümdeki fotoğraflar arasında kenevir bitkisinin bulunduğu iddiaları üzerine, sitedeki fotoğraf yayından kaldırıldı.

FOTOĞRAF İNTERNETTEN BULUNDU

Konuyla ilgili gazetecilere açıklama yapan okul müdürü Ahmet Başdoğan, "okullar hayat bulsun" kampanyası kapsamında köyde fidan dikimi gerçekleştirdiklerini, buradaki çalışmaların da yer aldığı fotoğrafların internet sitelerindeki "Yeşili Sev" adlı bölümde yayınlandığını bildirdi.

Sitenin gönüllü bir öğretmen tarafından hazırlandığını ve amacının çocuklara yeşili sevdirmek olduğunu belirten Başdoğan, "Sitede, internetten temin edilen fotoğrafları da kullandık. Fotoğraflardan birinin ’kenevir bitkisi’ olduğu iddiaları ortaya atıldı. Bunun üzerine bu fotoğrafı hemen siteden kaldırdık" dedi. (AA)


  http://www.radikal.com.tr/115457711545773

  YORUMLAR
  (3 Yorum Yapıldı)
  Tüm Yorumları Gör

  Bilimsel Eğitim - denizim_19

  bu okul neyin eğitimini verecek. ezberci eğitim bu olsa gerek!Bir araştır be.

  Acilen yasallaşması lazım - Wookiert

  Dilerim yakın zamanda yasallaşır, devlet eliyle kontröllü satılır da gencecik evlatlarımızı ne idüğü belirsiz torbacılardan kurtarırız. Bonzai, eroin gibi hayat karartıcı şeyler de bu vesileyle çocuklarımızdan uzak tutulur.

  Yeşili sev ama önce tanı... :))) - bektasoglu1975

  Olmuş bir yanlışlık ;)))