'Okulda işkence var' iddiası

Eğitim-Sen Bartın Şubesi'nce 'oğlunun kulağını çeken öğretmeni müdür odasına çağırtarak sorguladığı' iddiasıyla hakkında suç duyurusunda...

BARTIN - Eğitim-Sen Bartın Şubesi'nce 'oğlunun kulağını çeken öğretmeni müdür odasına çağırtarak sorguladığı' iddiasıyla hakkında suç duyurusunda bulunulan Amasra Kaymakamı Mehmet Kara, 'işkence türü uygulamalar gözlemlediklerini' öne sürdü. Ders arasında sınıfta oynayan oğlu B. Kara ve arkadaşlarının, öğretmenleri Derya Çakır tarafından dövüldüğünü, bunun üzerine de okul müdürlüğüne öğretmen hakkında şikâyette bulunduklarını anlatan Kara, şunları kaydetti: "Fatih Sultan Mehmet İlköğretim Okulu'nda sopa ve şemsiye gibi malzemelerle yapılan işkence türü uygulamalar gözlemledik. Çocukların dövülmesi, sınıfta küfür ve tehdide maruz kalmaları, kara bir leke olarak yerini alacaktır. Öğretmen Çakır hakkında açılan idari soruşturma devam edecektir."
Kara, Eğitim-Sen'in 10 gün önce kendisi ve İlçe Milli Eğitim Müdürü hakkında görevlerini kötüye kullandıkları gerekçesiyle suç duyurusunda bulunulmasını da eleştirdi.