Okulda servis terörü

Pendik Atatürk İlköğretim Okulu öğrencilerinin servis ihalesini alan Atalar Güven Turizm elemanlarının 'zarar ettiklerini'...
Haber: ARSLAN ARİÇ / Arşivi

İSTANBUL - Pendik Atatürk İlköğretim Okulu öğrencilerinin servis ihalesini alan Atalar Güven Turizm elemanlarının 'zarar ettiklerini' öne sürerek velilerin çocuklarını kendi araçlarıyla okula
getirmesine izin vermediği öne sürüldü.
Okul yönetimi ve Pendik Kaymakamlığı görevlileri, okulda bekleyerek önlem almaya başladı.
Kendisinin ve komşusunun çocuğunu önceki gün otomobiliyle okula getiren ve tehdit edildiğini söyleyen Gülcan Demirci,
"Bana, 'Herkes çocuğunu kendisi getirirse, biz yatırdığımız 5 milyar lirayı nereden çıkaracağız? Bir daha getirirseniz arabanızı çekeriz, sonu da kötü olur' dediler ve gözümü korkutmaya çalıştılar" diye konuştu. Gülcan Demirci'nin başına gelenleri bir dilekçeyle Pendik Kaymakamlığa ve okul müdürüne bildirmesiyle soruşturma başlatıldı.
Pendik Kaymakamı Halis Tunçsu, Demirci'nin dilekçesinin hemen işleme konulduğunu söylerken, Okul Müdürü Muzaffer Sönmez de, okulda böyle bir olaya meydan vermeyeceklerini belirtti.
Kantin de müfettiş eşinin
Bu arada aynı okul kantininin, Milli Eğitim Müdürlüğü'nde görevli bir müfettişin eşi tarafından çalıştırıldığı ortaya çıktı. Kantinin, müfettiş Mehmet Bardakçı'nın eşi tarafından işletildiğini doğrulayan yetkililer, "Bu kantin 2886 sayılı yasaya göre ihaleye çıkarıldı. İlgili yasaya göre aynı kurumda çalışan birinin birinci ya da ikinci derece yakınları o kurumda ihaleye giremez ve alamazlar. İhale vilayette yapıldığı için, biz de bu konuda fazla bir şey bilmiyoruz" dedi. Kaymakam Tunçsu, bu konuyla da ilgileneceklerini söyledi.