Okulda tinerci dehşeti

Okulda tinerci dehşeti
Okulda tinerci dehşeti
İzmir'in iki okula giren madde bağımlısı genç, iki kız öğrenciyi bıçakladı. Öğrencilerin ikisinin de hayati tehlikesinin olduğu belirtildi.

İZMİR - İzmir'in Yenişehir Semti'nde, uçucu madde bağımlısı olduğu ileri sürülen kimliği belirsiz bir kişi, öğretmeni görme bahanesiyle geldiği lisede, öğrencilerden 15 yaşındaki B.H.B.'yi dört, kaçarken girdiği diğer okulda da 17 yaşındaki B.B.'yi iki yerinden bıçaklayıp izini kaybettirdi. Eğitim yuvalarında dehşet saçan saldırganın yakalanması için polis çalışma başlattı.

Bugün , saat 15.30 sıralarında, uçucu madde bağımlısı olduğu ileri sürülen kimliği belirsiz bir kişi, öğretmeni görme bahanesiyle Atatürk Anadolu Sağlık Meslek Lisesi’ne girdi. Burada bahçede teneffüste bulunan kız öğrencilerin yanına giden saldırgan, "Benden korkmayın" dedi. Daha sonra "Senden niye korkalım’ dediği ileri sürülen lise birinci sınıf öğrencisi B.H.B.’yi, kazağının kol kısmına gizlediği bıçakla sırtı ve bacakları olmak üzere 4 yerinden yaraladı. Hızla tel örgülerden atlayıp hemen bitişikteki İbni Sina Sağlık Meslek Lisesi’nin bahçesine giren saldırgan, burada karşılaştığı B.B.’yı karnından iki kez bıçakladı. Dehşet saçan saldırgan, yaya olarak kaçıp izini kaybettirdi.

HAYATİ TEHLİKELERİ VAR
Eğitim yuvalarında şoka neden olan olayın ardından iki kız öğrenci, hemen yakındaki Tepecik Eğitim ve Araştırma Hastanesi’ne kaldırıldı. Ameliyata alınan ve hayati tehlikeleri bulunan kız öğrencilerden B.H.B.’nin zarar gören bir böbreğinin alındığı öğrenildi. Olayın ardından polis geniş çaplı soruşturma başlatırken, çevredeki tüm güvenlik kameralarını incelemeye aldı. Saldırganın, kaynaştırma öğrencisi olabileceği ileri sürülürken, yakalanması için çalışmaların sürdüğü bildirildi.

MİLLİ EĞİTİM MÜDÜRÜ’NDEN İNCELEME
İzmir İl Milli Eğitim Müdürü Vefa Bardakcı da, okullara gelerek yetkililerden bilgi aldı. Türk Eğitim Sen 3 Nolu Şube Başkanı Adnan Sarısayım, Milli Eğitim Bakanlığı ’nın bu konuda tedbir alması gerektiğini, özel güvenlikçilerin yetersiz kaldığını, güvenlik işinin okul yönetimine bırakılmasının olumsuz sonuçlar doğurduğunu söyledi.


  http://www.radikal.com.tr/116494811649483

  YORUMLAR
  (3 Yorum Yapıldı)
  Tüm Yorumları Gör

  Bir de şu habere bakın: - syrian

  Ana akım medyaya yansımayan olaylar da var: http://www.evrensel.net/haber/73031/okuldaki-rant-olum-getirdi.html#.UqLqiNJdW1w

  Anlayın artık... - Sihamıkaza

  Bakın yaşanan bu acı olay ilk değil! okullar güvenli değil, öğretmenlerinde eli kolu bağlı! güvenlik sağlama işi önemli! okullar serserilerin hedef tahtası haline gelmiş! bazen öğrencileri bazende öğretmenleri hedef alan şiddet olayları oluyor, sürekli öğretmen maaşlarından yada öğrencisini döven cani öğretmen edebiyatından vazgeçelim artık eğitimde disiplin ve güvenlik sorunu var! okullar gençlerin- çocukların zaman geçirdikleri adeta öğretmenlerin çocuk bakıcılığı yaptığı bir hale geldi, işin eğitim öğretim kısmı çok aksıyor! bu nedenle dershanecilik var! okullarda disiplin sağlanmadan başarı beklenmemeli!

  artık meb bir genelge yayınlar içi boş dışı boş. - demlicay2011

  okullar ringonun ahırıdır çünki para mara yoktur. bağış altında verirsen ver derler. giderleri sormazlar. böylesine çarpıktır meb. vatandaşa para harcayacağım diye ödü kopar bu mebin. az değildir sicili kabarıktır. işini iyi yapar aynı boyda kereste üretir.