Okullar Erdoğan'ın mitingi için mi tatil edildi?

Okullar Erdoğan'ın mitingi için mi tatil edildi?
Okullar Erdoğan'ın mitingi için mi tatil edildi?
Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın Samsun mitingi için kentte okulların tatil edildiği öne sürüldü. Okulların tatil edilmesine gerekçe olarak 'idareciler ve öğretmenlerin toplantıya katılmaları için Samsun'a çağrılması' gösterildi.

RADİKAL-Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan 'ın bugün Samsun'da düzenleyeceği mitinge katılımın artırılması için Samsun'un ilçelerindeki okullar öğleden sonra tatil edildiği iddia edildi.. Okulların tatil edilmesine gerekçe olarak 'idareciler ve öğretmenlerin toplantıya katılmaları için Samsun'a çağrılması' gösterildi. İddiaya göre Milli Eğitim Müdürlüğü'nden okul idarecilerine gönderilen mesajda, Cumhurbaşkanı'nın yapacağı açılışa tüm idarecilerin katılması konusunda hassasiyet gösterilmesi talep edildi. Personele de gerekli duyurunun yapılması belirtilen mesajda, servislerle mitingi giden öğrencilerin devamsızlıklarında kolaylık gösterilmesi istendi.

'OKUL TATİL EDİLDİ MİTİN İÇİN ARAÇLAR BOŞA ÇIKARILDI '


Türk Eğitim Sen 1 Nolu Şube Başkanı Levent Kuruoğlu, yaptığı açıklamada, toplantı için ilçelerden idareci ve öğretmenlerin Samsun'a çağrılması sonucunda okulların tatil edildiğini savundu. Kuruoğlu, "Buradaki asıl maksat, okulları tatil ederek başta öğrenciler olmak üzere öğretmenlerin de mitinge gitmelerinin önü açılmıştır. Ayrıca ilçelerden mitinge partilileri taşımak için servis araçları da boşa çıkartılmıştır." diye konuştu.
Miting meydanını gezdiğini ifade eden Kuruoğlu, "Meydanı dolduranların önemli bir kısmı maalesef İHL'li öğrenciler. Miting zamanından 2 saat önce alana taşınan çocukların bu saatte derste olmaları gerekirdi. Eğitimin siyasete alet edildiği başka bir dönemi bu kadar hatırlamıyorum. Bu ancak diktatörlüklerin yaşandığı ülkelerde olan bir davranıştır. Muz cumhuriyetinde mi yaşıyoruz?" dedi.
Öte yandan Samsun'un ilçelerinden AK Parti teşkilatları tarafından çok sayıda servis aracı ile partililerin Samsun'a taşındığı, bu araçlarda bulunan katılımcıların önemli bir kısmının da öğrencilerden oluştuğu görüldü.
(CİHAN)