Okullar 'polis' kontrolünde açılıyor

Emniyet Genel Müdürlüğü, okuldaki şiddetin ve servis kazalarının kurbanı olan öğrencilerin can güvenliğini sağlamak amacıyla yeni öğretim yılı için bir dizi önlem aldı. Buna göre; giriş ve çıkış saatlerinde okul kapılarında resmi...

ANKARA - Emniyet Genel Müdürlüğü, okuldaki şiddetin ve servis kazalarının kurbanı olan öğrencilerin can güvenliğini sağlamak amacıyla yeni öğretim yılı için bir dizi önlem aldı. Buna göre; giriş ve çıkış saatlerinde okul kapılarında resmi veya sivil ekipler görevlendirilecek. Servis araçları titizlikle denetlenecek.
Birim amirleri, mıntıkalarında bulunan okulların yöneticileriyle bağlantı kurarak güvenlik için neler yapılabileceği konusunda görüş alışverişinde bulunacak. Öğrencilerin giriş ve çıkış saatlerinde okulların çevresinde resmi veya sivil ekipler görevlendirilecek. Okul çevresindeki kişilerin kimlikleri kontrol edilecek. Narkotik polisi önlem alarak uyuşturucu satıcılarına engel olacak. Terörle mücadele polisi de yasadışı örgütlerin faaliyetlerine karşı okul çevrelerinde önlem alacak. Kahvehane, birahane, bar gibi yerler denetlenerek öğrencilerin buralara girmesi engellenecek. İnternet kafeler de sıkı bir şekilde denetlenecek.