Okullar yine sular altında

Yaz yağmuru İstanbul'u bıktırdı. Alibeyköy'de okulları her yağmurda olduğu gibi yine su bastı. Bursa ve Ardahan'da da çok sayıda ev ve işyeri sular içinde kaldı. Ardahan'da 18 yaşındaki Saime Başdemir, hayvanlarını kurtarmaya çalışırken sele kapılarak öldü.

İSTANBUL - Yaz yağmuru İstanbul'u bıktırdı. Alibeyköy'de okulları her yağmurda olduğu gibi yine su bastı. Bursa ve Ardahan'da da çok sayıda ev ve işyeri sular içinde kaldı. Ardahan'da 18 yaşındaki Saime Başdemir, hayvanlarını kurtarmaya çalışırken sele kapılarak öldü. Karaman'ın Ermenek ilçesinde ise tarlasında çalışan 65 yaşındaki Elif Karataş, yıldırım sonucu hayatını kaybetti.
Haliç'e atık pompalandı
İstanbul'da sabah saatlerinde başlayan yağmur nedeniyle 755 ev ve işyerini su bastı. Haliç'te atıksuların toplandığı istasyonda doluluk oranı yüzde 50'yi aşınca Alibeyköy, Küçükköy, Kâğıthane semtlerinde evleri atıksu bastı. İSKİ bu atıksuları Haliç'e pompalamak zorunda kaldı. Daha önce de su baskınına uğrayan Alibey İlköğretim Okulu'nun bahçesi ve alt katını yine su bastı. Yaz kursu nedeniyle okulda bulunan 30 öğretmen ve öğrenci, itfaiye ekiplerince kurtarıldı.
Yağışlar yarından itibaren yurdun batı bölgelerini terk ederken, kuzey ve iç kesimlerde etkisini sürdürecek. Yurdun iç kesimlerinde azalan hava sıcaklıkları ise yarından itibaren batı bölgelerinden başlayarak artacak.
İstanbul'da bugün yağış etkisini kısmen yitirecek. Hava sıcaklığının bugün 25, yarın ve cumartesi günü 27 derece olması bekleniyor.
THY uçağından zorunlu iniş
Bu arada THY'nin dün akşam Antalya-İstanbul seferini yapan Airbus A310 tipi 'Çoruh' uçağı, dolu nedeniyle sol ön camı çatlayınca Dalaman Havalimanı'na zorunlu iniş yaptı. Uçak bakıma alınırken, yolcular gönderilen Airbus A340 tipi uçakla İstanbul'a getirildi. (Radikal, dha)