Okullara ABD desteği

Türk öğrenci ve velilerle bir araya gelen ABD'nin Ankara Büyükelçisi Eric Edelman, Milli Eğitim Bakanlığı Hüseyin Çelik ile birlikte "Müttefikliğe devam" mesajı verdiler.

ANKARA - Türk öğrenci ve velilerle bir araya gelen ABD'nin Ankara Büyükelçisi Eric Edelman, Milli Eğitim Bakanlığı Hüseyin Çelik ile birlikte "Müttefikliğe devam" mesajı verdiler.
ABD'den alınan 9 milyon dolarlık yardımla 'Sosyal Riski Azaltma Projesi' uygulamasına giden Türkiye, bu yolda ilk çalışmasını Ankara'nın gecekondu semti Hüseyingazi'deki Hüseyin Güllü Ceyhan İlköğretim Okulu'nda yaptı. 3 bin 126 aileye eğitim desteği verdiklerini belirten Çelik, kendisinin 5-13 Mart tarihlerinde Amerika'da olacağını ve yeni işbirliği anlaşmalarına imza atacağını söyledi. Çelik, iki ülke arasında soğuk rüzgârların estiğine ilişkin haberlerin gerçeği yansıtmadığını iddia ederken,
"İki hükümetin ilişkileri ile sokaktaki vatandaşların duyguları karıştırılmamalı" diye konuştu.
Edelman da, Türkiye ile yalnızca askeri ve siyasi alanda işbirliği yapmadıklarını belirtirken, bu işbirliğinin eğitim dahil tüm alanlara yansımasında kararlı olduklarını söyledi.


    http://www.radikal.com.tr/7389467389460

    YORUMLAR

    Bu habere henüz yorum yazılmamış.