Okullara kar tatili

Okullara kar tatili
Okullara kar tatili
Yurdu etkisi altına alan karlı hava nedeniyle Bolu, Yüksekova, Kastamonu ve Karabük'te okullar tatil edildi.

Türkiye genelini etkisi altına alan soğuk ve karlı hava nedeniyle bazı illerd eğitime ara verildi. Bolu, Yüksekova, Kastamonu ve Karabük’te okullar tatil edildi.

Bolu Valisi İbrahim Özçimen, yaptığı açıklamada, Bolu'da 2 gündür aralıklarla devam eden kar yağışı nedeniyle, merkez, Gerede, Mengen, Yeniçağa ve Dörtdivan ilçelerinde ilk, orta ve lise düzeyindeki okulların bir gün süreyle tatil edildiğini bildirdi.
Mudurnu, Seben, Kıbrısçık ve Göynük ilçelerinde ise eğitimin süreceğini kaydeden Özçimen, kamu kurumlarında görev yapan hamile ve engelli personelin de 3 gün idari izinli olacağını ifade etti. 

İstanbul'a kar geliyor


YÜKSEKOVA KAR ALTINDA
Hakkari'nin Yüksekova ilçesinde yoğun kar yağışı sebebiyle eğitime bir gün ara verildi. İlçede dün başlayan kar yağışı, merkez ve köylerde okullar bir gün tatil edildi.

İlçe Milli Eğitim Müdürü Adem Özmen, "Meteoroloji'den alınan hava tahminleri doğrultusunda bugün başlayan kar yağışının yarın da devam edeceği belirtiliyor. Sağlık kurulu ve kaymakamlığın onayı ile ilçe ve ilçeye bağlı bütün okullar yarın (pazartesi) tatil edildi." dedi.

Kastamonu ilçelerinde tatil
Yoğun kar yağışı nedeniyle Kastamonu'nun bazı ilçelerinde eğitime bir gün ara verildi

Kastamonu Valiliği İl Afet ve Acil Durum Müdürlüğünden yapılan açıklamada, yoğun kar yağışı nedeniyle, Azdavay, Şenpazar, Küre, İnebolu, Devrekani ve Pınarbaşı ilçelerinde yarın okulların 1 gün süreyle tatil edildiği belirtildi.

Safranbolu ve Eflani ilçelerinde okulların bir gün süreyle tatil edilmesinin ardından kar yağışının yoğun şekilde devam etmesi üzerine, Karabük il genelindeki tüm okullar da yarın için bir gün süreyle tatil edildi.