Okulların tatil edildiği iller...

Edirne, Yalova, Çanakkale, Sakarya, Zonguldak, Tekirdağ ve Balıkesir'de yoğun kar yağışı nedeniyle okullarda eğitime ara verildi.

Olumsuz hava koşulları ve kar yağışı eğitim öğretimi vurdu. Son durum şöyle:
* Sakarya Valisi M. Cahit Kıraç, yaptığı yazılı açıklamada, İl Hıfzıssıhha Kurulu'nun valilikte bir toplantı yaptığını belirtti. Kıraç, özellikle ilköğretim öğrencilerinin sağlık açısından sıkıntı çekmemesi için okullarda yarın, eğitim ve öğretime ara verildiğini kaydetti.
* Zonguldak Valiliği'nden yapılan yazılı açıklamada ise ülke genelinde etkili olacak soğuk hava ve etkili kar yağışı nedeniyle il genelindeki tüm okullar ve Milli Eğitim Müdürlüğü'ne bağlı kurumlarda eğitim-öğretime yarın ara verildiği bildirildi.
* Balıkesir Valiliği Kriz Merkezi'nden alınan bilgiye göre, kent merkezinin yanı sıra Havran, İvrindi, Kepsut, Manyas, Marmara, Savaştepe, Bandırma, Susurluk ve Dursunbey ilçelerindeki ilköğretim okulu ve liselerde eğitime bir gün ara verildi.
* Tekirdağ Valiliği'nden alınan bilgiye göre, yoğun kar yağışı nedeniyle ilköğretim okulları ve liselerde, 13 Şubat Cuma günü 1 gün süreyle eğitime ara verildi.
* Çanakkale Valiliği'nden yapılan açıklamada, kar yağışı nedeniyle şehiriçi ve köy yollarında meydana gelebilecek ulaşım güçlüğü dikkate alınarak il genelinde, ilköğretim okulları ve liselerin yarın tatil edildiği belirtildi.
* Uludağ Üniversitesi ve Sakarya Üniversitesi Senatosu, olumsuz hava şartları nedeniyle yarın eğitim-öğretime ara verdi. Uludağ Üniversitesi'nde kayıt yenileme işlemleri 20 Şubat'a kadar uzatıldı.
* Edirne'de yoğun kar ve şiddetli fırtına nedeniyle il merkezi ve tüm ilçelerdeki ilköğretim okulları ve liseler, 13 Şubat Cuma günü bir gün süreyle tatil edildi.
* Yalova'da, etkili olan kar yağışı nedeniyle de Yalova merkez ve içelerdeki tüm ilköğretim okulları ve liseler, bir gün süreyle tatil edildi.
* Bursa'nın Mudanya ilçesinde de okullar yarın tatil edildi.