Okullarını soydular

Okullarını soydular
Okullarını soydular
Adana'da 3 öğrenci, eğitim gördükleri okuldaki akıllı tahta modülü ile internet dağıtıcısını çaldı. Şüpheli öğrenciler H.D. (17), D.A. (17) ve İ.O. (16) gözaltına alındı.

RADİKAL - Merkez Seyhan İlçesi'nin Narlıca Mahallesi'ndeki 19 Mayıs Anadolu Lisesi'nin değişik sınıflardan, yaklaşık 20 bin TL değerinde 6 akıllı tahta modülü ile 1 akıllı tahta internet dağıtıcısı çalındı. Okul yönetiminin ihbarı üzerine soruşturma başlatan polis, hırsızlığı okulun öğrenci H.D. ve İ.O. ile Anadolu Erkek Lisesi'nde eğitim gören D.A.'nin yaptığını belirleni. Şüphelilerin evlerine baskın düzenleyen polis H.D., İ.O. ve D.A.'yı gözaltına aldı. Öğrenciler, çaldıkları akıllı tahta modülünün 2'sini hurdacıya sattıklarını, internet dağıtıcısı ile 4 modülü de tarlaya attıklarını söyledi. Tarlaya atılan malzemeler şüphelilerin gösterdiği yerde yapılan aramada bulunurken, satılan 2 modül de hurdacıda bulundu.

Çocuk Şube Müdürlüğü'nde ifadeleri alınan şüpheliler adliyeye sevk edildi. (Fatih KARAÇALI/ADANA/DHA)


  http://www.radikal.com.tr/127611512761151

  YORUMLAR
  (1 Yorum Yapıldı)
  Tüm Yorumları Gör

  Çocuk Hassasiyeti - VANDETTA

  Çocukların bu şekilde fotoğraflarının servis edilerek haber edilmesinin mantığı ne! Haber başarısı mı! Çocuk onlar çocuk haberde de anlaşılacağı gibi çaldıkları şeyin işlerine yaramadığını, çocuk aklıyla yaptıkları anlaşılıyor. Nasıl etkileneceklerine dair hiç bir düşünce içerisinde olmadığınız çok belli. Suç işlemişler eyvallah haber değeri taşımazken şu yaptığınıza bakın!