Okumak için yalvardılar

Adilcevaz'ın Heybeli Köyü'ndeki ilköğretim öğrencisi dört kız, okullarını ziyaret eden Bitlis Valisi Asım Hacımustafaoğlu'ndan okumak için yardım sözü aldı.

BİTLİS - Adilcevaz'ın Heybeli Köyü'ndeki ilköğretim öğrencisi dört kız, okullarını ziyaret eden Bitlis Valisi Asım Hacımustafaoğlu'ndan okumak için yardım sözü aldı. Vali Hacımustafaoğlu, incelemelerde bulunmak için dün Heybeli Köyü İlköğretim Okulu'na gitti.
Ümran Boğa, Yasemin Yıldız, Nazan Tümüç ve Esma Yıldız adlı öğrenciler, bir ara valinin yanına yaklaştı. Öğrenciler valiye, "Bu yıl mezun oluyoruz. Köyümüzde lise olmadığı için, ilçeye gitmemiz gerekiyor. Ancak, ailelerimizin maddi imkânı yok, bu nedenle bizi liseye göndermeyecekler. Biz dört arkadaşımızın tek hayali okuyup öğretmen olabilmek. Sizden bize yardımcı olmanızı istiyoruz. Size yalvarıyoruz, hayallerimizi yıkmayın, bize yardım edin" dedi.
İstek karşısında duygulanan vali Hacımustafaoğlu, yanındaki Milli Eğitim Müdürü'ne kızların okuması için her şeyin yapılması talimatını verdi ve olayla bizzat ilgileneceğini söyledi.


    http://www.radikal.com.tr/7487337487330

    YORUMLAR

    Bu habere henüz yorum yazılmamış.