Olağan şüphesizler!

Olağan şüphesizler!
Olağan şüphesizler!

Bursa?da gruplar halinde Olay Yeri İnceleme Şube Müdürlüğü?ne giden polislerin parmak izleri ve fotoğrafları alınıp arşivleniyor. FOTOĞRAF: HÜSEYİN TÜCCAR / DHA

BURSA - Bursa’da görevli tüm po-lislerin parmak izleri alınıyor. Uygulamayla ‘olay yerlerinde alınan parmak izlerinin karışması önlenecek’. Olay Yeri İnceleme Şube Müdürlüğü sisteminde 80 yıl kalacak bilgiler polislerin ölümünden 10 yıl sonra silinecek.
Geçen hafta emekliye ayrılan Tahsin Demir’in başlattığı çalışma ile tüm birimlerinde çalışan müdürden, kat görevlilerinden hizmetlilerine kadar tüm Emniyet görevlilerinin parmak izi alınıyor.Gruplar halinde Olay Yeri Şube Müdürlüğü’ne giden polislerin parmak izleri alınıyor, fotoğrafları çekilip arşivleniyor.  Bursa Emniyet Müdürlüğü’nde halen 6 bini aşkın polis var.
Bursa Emniyet Müdürlüğü’nün önümüzdeki dönemlerde sivillere yönelik gönüllü parmak izi alma kampanyası başlatmayı hedeflediği belirtildi. ‘Kendinden emin olan insanlar bundan rahatsız olmamalı’ diyen yetkililer, “Ayrıca kaybolmalarda veya şüpheli olaylarda bu kişiye ulaşmamız daha kısa sürede gerçekleşir” diye konuştu.  (dha)