'Olay' imamdan ülkücülere nasihat

Çivril ilçesinde, görev yaptığı caminin duvarlarını sarı-laciverte boyatarak Galatasaraylıların tepkisini çeken İmam Muhammet Çörekçi'nin, bu kez de vaazında MHP'lileri hedef aldığı öne sürüldü.
Dokuz yıllık...

DENİZLİ - Çivril ilçesinde, görev yaptığı caminin duvarlarını sarı-laciverte boyatarak Galatasaraylıların tepkisini çeken İmam Muhammet Çörekçi'nin, bu kez de vaazında MHP'lileri hedef aldığı öne sürüldü.
Dokuz yıllık imam Muhammet Çörekçi, 2003'te geçici görevle Avusturya'ya gönderilmişti. Yıllık izninde memleketi Çivril'e gelen imam, 3 Ağustos'ta, halen kadrosunun olduğu Sofu Camii'nde vaaz verdi. İddiaya göre Çörekçi, vaazında 'ülkücülüğün bir kavram olduğunu, kavramlara inanılmaması gerektiğini, ülkücülerin ezana saygı duymayıp, bacak bacak üstüne attığını, yüksek sesle müzik dinlediklerini' söyledi. Çörekçi'nin ayrıca "Onlar âleme nizam vermek yerine, kendilerine nizam versin" dediği belirtildi.
MHP Çivril İlçe Başkanı Mustafa İnce, savcılığa suç duyurusunda bulunurken imamı AKP yanlısı olmakla ve ülkücülere hakaretle suçladı. Şikâyet üzerine, Çivril Savcılığı, Kaymakamlık ve Denizli Müftülüğü İmam Çörekçi hakkında soruşturma başlattı.