Öldü diye cenaze törenini yaptıkları kızları değilmiş

İZMİR - 23 Haziran’da İzmir’in Kiraz ilçesinde meydana gelen trafik kazasının ardından öldüğü açıklanan genç kızın gerçekte yaşadığı, yaralı olarak kurtulduğu sanılan genç kızın ise öldüğü anlaşıldı. Ağır yaralanan ve 10 gündür yoğun bakım ünitesinde tutulan genç kızın kendine gelmesiyle durum anlaşılınca, her iki aile de şok yaşadı.
Ödemiş-Kiraz yolunda 23 Haziranda Serkan Çiftçi yönetimindeki tarım işçilerini taşıyan kamyonetin devrilmesi sonucu, Fatih Akar ile 16 yaşındaki Rabia Efe’nin öldüğü açıklanırken, kazadan 16 kişi yaralı kurtuldu. Kazadan ağır yaralı olarak kurtulduğu açıklanan ve ‘Yasemin Çoban’ kimliği ile İzmir Atatürk Eğitim ve Araştırma Hastanesi’nde tedavi altına alınan yaralının, yoğun bakım ünitesinde 10 gün kaldıktan sonra kendisine gelmesi, acı bir karışıklığı ortaya çıkardı.

‘Benim adım Yasemin değil’
Yoğun bakım ünitesinde kızın kendisine “Yasemin” diye seslenen sağlık görevlilerine, “Benim adım Rabia” diye yanıt vermesi üzerine, görevliler kızın yaşadığı şok nedeniyle bu şekilde tepki verdiğini düşündüler. Ayıldıktan üç gün sonra aynı hastanede bulunan ve öldü sanılan kızın ailesini tanıyan yakınları, yaralı kızın fotoğrafını cep telefonuyla çekerek Efe ailesine gönderdi.
Gördükleri fotoğraf karşısında şaşkına dönen Efe ailesi, apar topar gittikleri hastanede, bir hafta önce toprağa verdiklerini sandıkları kızlarını karşılarında bulmanın hem şokunu, hem de sevincini yaşadı. Kızlarını kaybettikleri için üzülen Efe ailesi mutluluk yaşarken, kızlarının yeniden sağlığına kavuşması için 10 gün boyunca hastane önünde bekleyen Çoban ailesi büyük acı yaşadı.
Rabia Efe’nin ağabeyi Ümit Efe, yaşadıkları üzüntü ve sevinci kelimelerle tarif etmenin mümkün olmadığını ifade etti. Aile olarak mutlu oldukları kadar, kardeşi zannederek defnettikleri Yasemin Çoban’ın ailesinin üzüntüsünü paylaştıklarını dile getiren Efe, “Çok tuhaf bir durum, şoktayız” dedi. Bu arada, olayla ilgili Cumhuriyet Savcılığı tarafından soruşturma başlatıldığı ve ‘Rabia Efe’ kimliği ile Hacılar Mezarlığı’nda defnedilen cenazenin mezardan çıkarılarak DNA testi yapılacağı bildirildi. (aa)