Öldür demenin yolu

Tabancayla yaraladı
Kastamonu Emniyet Müdürlüğü'nde çalışan sivil memur Mustafa A., 35 yaşındaki karısı Semra A.'yı önceki gün tabancayla bacağından yaraladı. Gözaltına alınan Mustafa A., eşinin "Olay kazayla oldu" demesi üzerine savcılık tarafından hemen salıverildi.
Çocuklarının yanında
Mustafa ve Semra dün çocuklarının önünde bir kez daha tartışmaya başladı. Mustafa, Semra'ya bir makasla vurmaya başladı. Çocuklar komşulara haber verince ambulans çağırıldı, ancak kadın hastane yolunda can verdi. Mustafa A. bu kez tutuklandı.

KASTAMONU - Öfkeli koca, bir gün önce silahıyla yaraladığı eşini bir gün sonra iki çocuğuunun gözü önünde makasla öldürdü.
Kastamonu'daki Mehmet Akif Ersoy Mahallesi'nde bununan Polis Lojmanlarında oturan Emniyet Müdürlüğü Ruhsat Şube Müdürlüğünde sivil memur olarak çalışan 40 yaşındaki Mustafa A. dün eşi 35 yaşındaki Semra A.'yla tartışmaya başladı. Mustafa A. tartışma büyüyünce aldığı makasla eşini başından yaraladı. Daha sonra aldığı darbeyle yığılan eşine, çocuklarının önünde makasla vurmaya devam etti. Ağır yaralı kadın, çocuklarının komşularına haber vermesiyle olay yerine çağrılan ambulansla Dr. Münif İslamoğlu Devlet Hastanesi'ne götürüldüğü sırada yolda hayatını kaybetti. Gözaltına alınan Mustafa A. tutuklanarak cezaevine gönderildi. Olayın şokunu üzerinden atamayan çiftin dokuz ve 13 yaşlarındaki iki çocuğu ise Sosyal Hizmetler Çocuk Esirgeme Kurumuna gönderildi.
Mustafa A.nın olaydan bir gün önce de tartıştığı eşini ruhsatlı tabancayla bacağından yaralamaktan gözaltına alındığı öğrenildi. Semra A.'nın savcıya verdiği ifadede, olayın kazayla olduğunu söylemesi ve şikâyetçi olmaması üzerine gözaltına alınan Mustafa A.'nın serbest bırakıldığı belirtildi. Yakınları, hastanede tedavisi yapılan Semra A.'nın, araya giren aile büyükleri aracılığıyla eşiyle barıştırıldığını söyledi.