Öldürdüğünü polislerden öğrendi

Öldürdüğünü polislerden öğrendi
Öldürdüğünü polislerden öğrendi
Avcılar'da Bülent Ü.'yü (26) döverek öldürdükten sonra kaçtığı iddia edilen Ramazan S. (30) polisin takibi sonucu yakalandı. Ramazan S. Dövdüğü kişinin öldüğünü polislerden öğrendiğini iddia etti

İSTANBUL - Şüpheli Ramazan S. "Onunla yolda kavga ettik. Yere düşünce oradan ayrıldım. Öldüğünü sonradan öğrendim." dedi. Bülent Ü.'nün daha önceden bölgede travesti olarak dolaştığı iddiaları bulunduğunu belirten yetkililer, cinayetin nedeni çözmek için bu bilginin de değerlendirileceğini söylediler.

Avcılar, Merkez Mahallesi, Hacı Ahmet Tükenmez Camii önünde 1 Mart 2013'de vatandaşlar yerde yatan bir kişi görerek polise haber verdi. Olay yerine gelen polis ekipleri ağır yaralı olarak bulunan Bülent Ü.'yü, Avcılar Eğitim ve Araştırma Hastanesi'ne kaldırıldı. Polise ifade veremeyen Bülent Ü., bir hafta sonra yoğun bakımda hayatını kaybetti. Kafa ve yüz kısmında darp izleri bulunan Bülent Ü.'nün dövülerek öldürüldüğü tespit edildi.

Asayiş Şube Müdürlüğü ekipleri olayla ilgili başlattıkları soruşturmada Bülent Ü.'nün ilişkilerini inceledi. Polisin bilgi aldığı bazı kişiler Bülent Ü.'nün bölgede daha önceden travesti olarak dolaştığını ileri sürdü. Yetkililer şüpheliyi yakalamak için Bülent Ü.'nün dövüldüğü yerdeki güvenlik kameralarını incelemeye alındı. Bu bölgeye yakın yerden alınan bir kamera görüntüsünde şüpheli bir kişi tespit edildi. Polis bu kişinin eşkalini belirleyerek bölgede çalışmaya başladı. Kısa süre sonra görüntülerdeki kişi polis tarafından bulundu. Gözaltına alınarak Cinayet Büro Amirliği'ne getirilen Ramazan S., ölen kişiyle kavga ettiğini ancak öldüğünü bilmediğini söyledi.

ŞÜPHELİ: YOLDA KAVGA ETTİK

Polisteki ifadesinde olay gecesini tam olarak hatırlamadığını söyleyen Ramazan S.'nin daha önce hiç tanımadığını ileri sürdüğü Bülent Ü.'yle yolda tartıştıklarını, kavga ettiklerini yere düşünce oradan uzaklaştığını anlattığı öğrenildi.

Şüpheli, işlemlerinin tamamlanmasının ardından adliyeye sevk edildi. Yetkililer Bülent Ü.'nün öldürüldüğünde üzerinde erkek kıyafetleri bulunduğunu söylediler.(dha/Ali Aksoyer)