'Öldürdüm ama dünya tatlısı adamdı'

'Öldürdüm ama dünya tatlısı adamdı'
'Öldürdüm ama dünya tatlısı adamdı'

İlyas Saygılı başı taşla ezilerek öldürüldü.

Haber: TAYLAN YILDIRIM / Arşivi

İZMİR - Katil, koli bantıyla ellerini bağlandıktan sonra kafasını taşla ezerek öldürdüğü adam için şöyle dedi: “Dünya tatlısı bir adamdı.”
Perşembe günü akşam saatlerinde camiye gitmek için evinden çıkan İlyas Saygılı’dan bir daha haber alınamadı. Aramalarına rağmen bulunamayan işçi emeklisi İlyas Saygılı için, yakınlarının kayıp başvurusunda bulunmasıyla polis araştırma başlattı. Polis, İlyas Saygılı’nın yeni taşındığı apartmandaki komşusu G.Ö. ile dükkânını kiralamak üzere pazarlık yaptığı bilgisini edindi. Ekipler, hurdacılık yapan G.Ö.’nün ifadesine başvurdu. Ellerindeki çizikler bulunan ve çelişkili bilgiler veren G.Ö., gözaltına alındığında suçunu itiraf etti.  Saygılı’nın, dükkânını kiralamak isteyen G.Ö.’yle tartıştığı ve G.Ö.’nün dere yatağına götürdüğü İlyas Saygılı’nın ellerini koli bandıyla bağladıktan sonra başını taşla ezdiği ardından da üzerini taşlarla kapattığı ortaya çıktı.
Sorgusunda suçunu itiraf eden G.Ö., Saygılı’nın dünyalar iyisi bir insan olduğunu, konuştukları sırada ittirdiğini, onun da yere düşerek öldüğünü söyledi. Daha önce psikolojik tedavi gördüğü de bildirilen G.Ö. tutuklandı.