@ismailsaymaz

'Öldüren dayağa polis de karışmış'

'Öldüren dayağa polis de karışmış'
'Öldüren dayağa polis de karışmış'
Ali İsmail'in dövülerek öldürülmesi davasına bakan hâkim: Tutuklanan zanlı yalnız değil, polisler de olaya karışmış olabilir.
Haber: İSMAİL SAYMAZ - ismail.saymaz@radikal.com.tr / Arşivi

Ali İsmail Korkmaz’ın Gezi Parkı eylemleri sırasında Eskişehir’de dövülerek öldürülmesi olayına karıştığı belirtilen Serkan Kavak’ı tutuklayan Hâkim Hakkı Aydoğan, kararının gerekçesinde, zanlının yalnız olmadığına, kimliği tespit edilemeyen polislerin de suça karışmış olabileceğine vurgu yaptı. Kamera görüntülerine müdahele edildiğini vurgulayan Hâkim Aydoğan, “Kavak’ın serbest kaldığı takdirde diğer şüphelilerle birlikte delillere müdahale edebileceğini” ve dolayısıyla tutuklanması gerektiğini kaydetti.
Korkmaz’ın dövüldüğü sokakta polislerin arasında elinde meşe odunuyla görüntülenen şoför Serkan Kavak, 15 Temmuz’da sevk edildiği mahkemece tutuksuz yargılanmak üzere serbest bırakılmıştı. Savcının itirazı üzerine Eskişehir 6. Asliye Ceza Mahkemesi Hâkimi Hakkı Aydoğan, kararı kaldırıp, Serkan Kavak’ın tutuklanmasına hükmetti.
Radikal, Hâkim Aydoğan’ın o tutuklama kararının gerekçesine ulaştı. Kararda, Kavak’ın, iddia ettiği gibi Ali’nin dövüldüğü sokağa tesadüfen değil, özellikle gidip suça karıştığı vurgulanarak, “Şüphelinin tesadüfen olay yerinde bulunduğu, maktule bir eyleminin olmadığı yönünde beyanda bulunduğu, ancak bu savunmasını yalanlayan, özellikle olay yerine belirli bir amaçla geldiğini ortaya koyan tanık beyanları ile şüphelinin atılı suçu işlediği yönünde kuvvetli suç şüphesi oluşmuştur” görüşüne yer verildi.
Bilirkişi raporuna göre, dayağın meydana geldiği Sanayi Sokak’taki Beşik Otel’in kamera görüntülerine müdahale edildiği anımsatılan kararda, şöyle devam edildi:
“Disk üzerinde, elektrik kartını kasaya bağlayan vidaların yuvalarında aşınma görülmesi, elektronik kartın tamir veya başka sebeple sökülmüş olma ihtimalini göstermektedir. Görüntülerin bir kısmının silindiğinin bildirilmesi ve 40 adet kamera görüntüsüyle, üç hardisk üzerindeki incelemelerin tamamlanmamış olması dikkate alındığında delillere müdahale olasılığı açıkça görülmektedir.”
Kararda, dayak olayında zanlı Serkan Kavak’ın yalnız olmadığı, bu suça polislerin de karışmış olabileceği ve Kavak’ın serbest bırakılması halinde suç ortaklarıyla delillere müdahale etme imkânı bulunduğu belirtildi. Ayrıca, “Henüz delillerin toplanmadığı, görgü şahitlerinin tamamının dinlenmediği, olaya karıştığı iddia edilen polis memurlarının kimliklerinin tespit edilmediği, şüphelinin suça iştirak ettiği, iddia edilen diğer kişilerle ortak hareket ederek var olan ancak henüz elde edilemeyen delillere müdahale imkânı bulunmaktadır” denildi.


  http://www.radikal.com.tr/114292911429296

  YORUMLAR
  (6 Yorum Yapıldı)
  Tüm Yorumları Gör

  BIR ÜLKE DÜSÜNÜN ! - palenke

  gecenin karanliginda ,issiz bir sokakta 19 Yasindaki genci Polisler fasistlerle birlik olup katlediyorlar,Demokrasinin oldugu ve insaninin insanim dedigi duyarli toplumlarda ülke ayaga kalkardi,bizde ise insanlar öldürülme görüntülerini yok etme pesinde,Genc Ali kimsenin umurunda bile degil,ailesi ve sevenleri haric.Aliyi katledenler aliyi daha önce hic görmemislerdir,ali onlara hic bir kötülük yapmamistir ama nasil kiyabiliyorlar bir gence ,hayatinin baharinda,hayalleri emelleri vardi Alinin.SUCLULARI LANETLIYOR VE HEPSININ HAPISTE CÜRÜMESI DILEGIYLE!

  Melekette şahitlik etmek de zor... - sertanyar

  Şahit olmak istersen seni de tutukluyorlar. Sırf içki içildiğini zorla söylettirmek için camii müezzinini terörle mücadelede 6 saat tutan bir zihniyet var memlekette. Ama adam ne dedi? "Ben içki içildiğini görmedim, din adamıyım yalan söylemem." İşte bu cevap din tüccarlarının oyununu bozdu. Zaten din tüccarları en çok dindar insanlardan nefret ederler zira dindar insanlar dini kucaklarken, din tüccarları dini parmağında oynatmak isterler ve onların fanatikleri yani din ayyaşları da bundan haz alırlar.

  BU ÜLKEDE ADALET VARSA - pispor

  yargı sonuna kadar bu cinayeti aydınlatır katillere gerekli cezayı verir otelci bu cinayetin tanıklarından biridir suç delillerini kararttığı için o da bu cinayetten yargılanmalıdır otelci bilhassa bilinçli olarak kamerayı kapatmıştır yalan söylüyor

  ali ismail korkmazı öldürenler otel kamerasını silenler olma ihtimali çokkuvvetli. - okkes cavus

  ara sokaktan gelen bir genci döverek öldüren caniler ali deyilde başka biride olsaydı onuda öldürürlerdi. buların poli solma ihtimali çok yüksek. polisle birlikde olan cani ruhlu polis ajanları beraber ola bilir. kameralarla oynama ve otelcinin kamerayı bem kapattım demesi, şüpheleri tamamen polisin üzerne çekmiş oluyor. otelci polisi kurtarmaya çalışıyor. durup dururken otelci kamerayı niye kapatsın, bu hiç inandırıcı olmuyor. bu suçları işleyenler adam öldüren katiller bulunup cezasını çekmezse, ülkemizde hem polisine hemde adaletine karşı büyük bir güvensizlik yaratacağı görülüyor. ancak adaletli hakimlerimizin olduğuda göz ardı edilemez diye düşünüyoruz.

  Delikanli destan yazarlari neredeler simdi? - sarkis232

  19 yasinda bir cocugu karanlik bir sokakta kistirip, oldurunceye kadar doven yurekli destan yazarlari nerelere sindiler acaba? 7-8 kisi ellerinde odun, bellerinle silah, savunmasiz bir cocugu oldurmeyi biliyorsunuz da, bunu ortaya cikip neden savunamiyorsunuz? Ama sonsuza dek saklanamayacaksiniz. Bir gun gelip hesap vermeniz gerekecek. Bakalim o zaman insan icine nasil cikacaksiniz!!!

  BIRSEY CIKMAZ - Secret Garden

  padisahlari kahraman sunni islami davayi insan haklarindan daha ustun goren.ALLAH ALLAH diye insanlari joplayan vatansever biricik yegane polislerini aklarlar.bakmayin hakimin sozune yarin onu alirda sark'a surgun ederler olur biter.polisine askerine toz kondurmaz sevgili padisah.